Kundaliní jóga 18. 02. 2019 PDF Tisk

Kundaliní jóga

Aneb jóga trochu jinak. Kundaliní znamená povědomí. Když není energie kundaliní v nás samotných v klidu, máme omezenou kapacitu a perspektivu...

Kundaliní jóga

Kundaliní jóga je technologie lidského vědomí. Učí nás, jak být zdravý posilováním našich imunitních a nervových systémů. Taktéž uklidňuje mysl a rozvíjí intuici. Je to jóga, která spojuje pohyb, dýchání, probuzení a meditace. Je to nejrychlejší způsob, jak vytvořit vyrovnání mezi myslí, tělem a duší. Historicky dané pouze liniím králů má dlouhou řadu tisíc let. Je to královská jóga, která je určena pro každodenní život a nevyžaduje, abychom se jakkoliv odloučili od světa, ve kterém žijeme.

Je to mocný nástroj pro transformaci

Tato jóga změní váš život tak hluboce, že je těžké vyjmenovat některé individuální výhody. Může posunout celé vaše vnímání světa kolem i uvnitř vás, stejně jako vyvážit vaše tělo a dát vám klidný záblesk vitality.

Kundaliní znamená příliv energie, perspektivy, ale také tolik potřebné rovnováhy pro tělo a mysl. Dnes, kdy skoro každý žije v hektické a mnohdy stresové době, přináší něco, co ve vás vyvolá pocit pohody. Cvičení této jógy vás udrží v klidu, dá vám perspektivu a schopnost se soustředit na podstatné. Soustředit se na sebe jako na člověka. Pokud toužíte po změně, chcete transformovat svůj život na jiný, lepší level, zažít své pravé já, pak je to správná cesta. Kundaliní znamená vytváření spojení pro sebe s tím, co je kolem nás.

Pomoc, jak zvládnout velmi zaneprázdněný profesionální život

Život může být velmi přeplněný rozvrhy, událostmi, sociálními a rodinnými záležitostmi a ten váš asi nebude jiný. Je snadné se v tom ztratit a nenacházet pak žádný čas pro sebe sama. Tato jóga vám dává nástroje, abyste našli rovnováhu a klid, abyste ulehčili svému životu a věci nebrali až tak vážně. Jóga utváří proces souladu, vyrovnává systém a zvyšuje imunitu, aby den proudil přirozeně a klidně. Pocit energie je plně zaručen. Také vás naučí, jak zůstat zdraví a živí navzdory častým cestám, mnoha setkáním a dalším požadavkům. Je to jóga povědomí o vašem vlastním blahu a duši. Ale to není všechno. Rozvíjí a otevírá intuici a tvořivost, která se u každého člověka může projevit mnoha způsoby. Úspěch, prosperita a uznání brzy následují, jakmile se vaše bytost vyrovná s vesmírem.

Pomocník pro zaměstnance firem s náročným rozvrhem

Stále více organizací prosazuje péči o blaho svých zaměstnanců, eliminaci stresu v jejich životech, a to právě jógou a meditací, ať už ve vlastních tělocvicích nebo pozváním certifikovaných jóga instruktorů přímo na pracoviště. Zaneprázdněný profesionál aktivně hledá způsob, jak vyvážit a vypustit páru. Profesionálové, kteří sedí celý den, trpí často bolestmi zad a jsou stresováni zaneprázdněností nebo zvýšenou úzkostí, jsou právě těmi, kterým kundaliní jóga velmi pomáhá. Cílem je celkové zlepšení zdraví a životního stylu.

Jóga jako sdílená zkušenost

Pokud jste i vy člověk, který cestuje téměř každý týden, pracuje v kanceláři mnoho hodin, které jsou plné stresu a rušného společenského života, měli byste se józe věnovat, svou praxi si udržet v určité pravidelnosti, aby váš život zůstal soustředěný a vyvážený. Jasně, nemusíte, ale za zkoušku nic nedáte a sami si pak řekněte, jak se po každé odcvičené lekci cítíte. Jóga neznamená, že jednou za týden navštívíte lekci, kde se několikrát zkroutíte do pozice, která připomíná námořnický uzel, a tím to celé bude začínat a také končit. Je to neustálá cesta. Nemusíte vždy do jógového studia, můžete svou kundaliní najít i v pohodlí svého domova, cílem je překonat fyziku a najít své virtuální jógové studio zrovna tam, kde je třeba. Vše stačí navrhnout tak, aby to plně vyhovovalo nejen vašemu časovému harmonogramu. Bez ohledu na to, jak jste zaneprázdnění, protože věnovat se józe stačí i pár minut denně.

A nakonec zkuste do své kundaliní zahrnout třeba tuto mantru: „Mít světlo ve své mysli, šířit světlo, být světlo.“

Zkuste se zbavit jakékoliv výzvy a touhy po dokonalosti, v kundaliní „dokonalý“ rovná se právě to, čeho je vaše tělo i mysl schopná právě teď. Celoživotní výzva pak učí se pustit; nechat život proudit, aniž byste ho ovládali. Stačí se posadit, vydat se na cestu jógou a také si ji, jak jen to jde, užít. Vesmír má pro každého z nás plán, kterému bychom měli věřit a být otevření přijímat poselství, aniž bychom zpochybňovali každou překážku, která se v naší cestě objeví.

 

  • autor: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné