Krystalová terapie, tak trochu jiná jóga!

01. 02. 2018


Jak už jistě víte, jóga nejsou jen ásany. Je to mnohem víc. A tak vznikla krystalová terapie!!

Dříve se krystaly objevovaly hlavně v hippie obchodech, kde sloužily jako dekorace, později se ale vydaly dál, než byl pouze jejich vzhled. Krystaly jsou známy svými léčivými účinky. Jóga, která na svých lekcích přidává krystaly zářící všemi možnými barvami, má otevřít čakry a vyrovnat tok energie v našem těle.

Krystalová terapie, tak přesně se tyto lekce nazývají, vznikla kde jinde než v New York City. Za jejím vznikem stojí Edgar Monserrate, jejíž na první poslech zklidňující hlas uvede vaše tělo i mysl do klidu a pohody. Neleží se ale na podložkách, leží se na speciálním lehátku, které na první pohled vypadá jako normální postel. Při detailnějším pohledu zjistíte, že jsou v celém lehátku malé komůrky, které jsou naplněné kameny ametistem a turmalínem a na vrchu je infračervená podložka pro ohřev horní části.

Mimo to, že vám tato terapie přinese srovnání vaší energie a otevře čakry, vám také pomůže k hluboké meditaci a relaxaci, včetně toho, že pomáhá redukovat jakékoliv záněty v těle, uvolňuje napětí a léčí migrény. Přináší lepší a kvalitnější spánek, detoxikuje, a celkově zlepšuje PH našeho těla z kyselého k více zásaditému. Což v praxi znamená, že tělo ozdravuje.

Nad lehátkem visí sedmihranné krystaly, které jsou v sedmi barvách, mají symbolizovat sedm čaker v našem těle, od třetího oka po kořenovou čakru.

Stačí 25–45 minut této terapie a uvolníte ze své mysli i těla vše, co je potřeba, aby tělo bylo zdravé a fit. Krystalová terapie má tělo i mysl přivést do rovnováhy.

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket