Králičí jóga – cesta k lepší pozornosti!

05. 11. 2018


Pokud se nejste schopni namotivovat na cvičení jógy, co by s vámi dokázala udělat přítomnost malých králíčků na lekci? Tzv. „bunny jóga“ se pomalu, ale jistě stává hitem dnešních dnů.

Tak přesně tohle nabízí jedna tělocvična svým členům jako jakýsi bonus. Bunny jóga je momentálně k dispozici v jedné z posiloven v Richmondu, v Britské Kolumbii v Kanadě. Ve městě, které je doslova přeplněno králíky. Králičí krize tak byla využita ve prospěch fyzického i duševního zdraví.

Sunberry Gym v pobřežním městě nabízí lekce králičí jógy i proto, aby získal peníze pro králičí charitu.

Během lekcí, z nich každá stojí 20 $, musí být 27 návštěvníků lekce obzvlášť opatrných, kam šlápnou a položí své tělo, jelikož se po třídě volně pohybuje 10 malých králíčků pod nohama i rukama.

Myšlenka nejprve vznikla jako vtip mezi majitelkou Sunberry Gym Julie Zu a jednou z členů Janet Keating, která je součástí charity Bandaids for Bunnies.

Pořádáním prvních lekcí ženy doufaly, že kurzy povzbudí lidi k tomu, aby přijali zachráněné králíky a zvýšili povědomí o problémech, se kterými se stvoření v Richmondu potýkají.

Janet Keating uvedla v kanadských novinách Metro: „Králíci vytvořili spoustu nových přátelství a zaznamenali jsme velký zájem o osvojení a podporu.“

Tělocvična zatím nabízí dvě lekce týdně, ale už to zvýšilo příjem charity na 1000 $ měsíčně, což se považuje za velký úspěch.

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket