Jóga Zprávy 05. 11. 2018 PDF Tisk

Králičí jóga – cesta k lepší pozornosti!

Pokud se nejste schopni namotivovat na cvičení jógy, co by s vámi dokázala udělat přítomnost malých králíčků na lekci? Tzv. „bunny jóga“ se pomalu, ale jistě stává hitem dnešních dnů.

Králičí jóga – cesta k lepší pozornosti!

Tak přesně tohle nabízí jedna tělocvična svým členům jako jakýsi bonus. Bunny jóga je momentálně k dispozici v jedné z posiloven v Richmondu, v Britské Kolumbii v Kanadě. Ve městě, které je doslova přeplněno králíky. Králičí krize tak byla využita ve prospěch fyzického i duševního zdraví.

Sunberry Gym v pobřežním městě nabízí lekce králičí jógy i proto, aby získal peníze pro králičí charitu.

Během lekcí, z nich každá stojí 20 $, musí být 27 návštěvníků lekce obzvlášť opatrných, kam šlápnou a položí své tělo, jelikož se po třídě volně pohybuje 10 malých králíčků pod nohama i rukama.

Myšlenka nejprve vznikla jako vtip mezi majitelkou Sunberry Gym Julie Zu a jednou z členů Janet Keating, která je součástí charity Bandaids for Bunnies.

Pořádáním prvních lekcí ženy doufaly, že kurzy povzbudí lidi k tomu, aby přijali zachráněné králíky a zvýšili povědomí o problémech, se kterými se stvoření v Richmondu potýkají.

Janet Keating uvedla v kanadských novinách Metro: „Králíci vytvořili spoustu nových přátelství a zaznamenali jsme velký zájem o osvojení a podporu.“

Tělocvična zatím nabízí dvě lekce týdně, ale už to zvýšilo příjem charity na 1000 $ měsíčně, což se považuje za velký úspěch.

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com