Spolupracujeme 20. 12. 2016 PDF Tisk

Knižní tipy z nakladatelství ANAG II.

Potřebuje Ježíšek poradit? :) Máme pro vás knižní tipy nakladatelství ANAG, které jistě udělají vašim blízkým radost.

Knižní tipy z nakladatelství ANAG II.

Vy jste placebo – Na stavu mysli záleží

Joe Dispenza Dr.
Je možné vyléčit se jen prostřednictvím myšlenek – bez léků a operací? Pravda je taková, že se to stává mnohem častěji, než byste očekávali. Dr. Joe Dispenza předkládá několik případů těch, kteří překonali rakovinu, srdeční choroby, depresi, artritidu nebo třesy spojené s Parkinsonovou chorobou pouze díky tomu, že věřili v placebo efekt, popisuje však i odvrácenou stranu placebo efektu (jak například onemocněli nebo dokonce zemřeli lidé, kteří byli svědky čarodějnických nebo vúdú praktik, nebo poté, co jim byla stanovena chybná diagnóza a oni si mysleli, že trpí vážnou chorobou). Víra může být tak silná, že farmaceutické firmy dokonce používají dvojité a trojité náhodné slepé studie, které se snaží vyloučit moc mysli nad tělem při posuzování nových léků. Dr. Dispenza dělá mnohem více, než jen zkoumá historii a fyziologii placebo efektu. Pokládá si otázku: „Je možné se naučit principy placebo efektu, aniž byste se spoléhali na jakékoliv vnější látky, a dosáhnout stejných vnitřních změn v oblasti zdraví člověka a nakonec i celého jeho života?“ Dále předkládá vědecké důkazy (například rentgenové snímky mozku) neuvěřitelných případů uzdravení, jichž byl svědkem na svých workshopech, na kterých se jeho účastníci naučili osobnostní transformaci založené na praktickém využití tzv. placebo efektu. V závěru knihy je vysvětleno, jak může meditace změnit naši víru a očekávání, které nás drží zpátky – což je prvním krokem k vyléčení. 

Kniha propojuje nejnovější výzkumy na poli neurovědy, biologie, psychologie, hypnózy, životních podmínek a kvantové fyziky, aby potvrdila účinky placebo efektu a rovněž ukázala, jak může být zdánlivě nemožné v konečném důsledku skutečně možné.

Vydalo nakladatelství ANAG, 352 stran, brožovaná, 389 Kč

 

Molekuly emocí – Věda v pozadí medicíny těla a mysli

Candace B. PERT, Ph.D.
Proč se cítíme tak, jak se cítíme? Jak naše myšlenky a emoce ovlivňují naše zdraví? Jsou naše tělo a mysl od sebe navzájem oddělené, nebo fungují společně jako součást propojeného systému? Ve své průkopnické knize nabízí Candace Pert překvapivé a přesvědčivé odpovědi na tyto a další otázky, o nichž vědci a filozofové uvažovali po staletí. Její výzkum o tom, jak chemikálie uvnitř našich těl tvoří dynamickou informační síť propojující mysl a tělo, není pouze provokativním, nýbrž revolučním.  Autorka nám na základě stanovení biomolekulárního základu našich emocí a vysvětlením těchto nových vědeckých poznatků jasným a přístupným způsobem umožňuje pochopit sebe sama, své pocity a spojení mezi naší myslí a naším tělem (tělo-mysl) – způsobem, který jsme si možná nikdy předtím nedokázali představit.


vydalo nakladatelství ANAG, 368 stran, brožovaná, 369 Kč

 

foto: nakladatelství ANAG

Objednat předplatné