Spolupracujeme 26. 02. 2021 PDF Tisk

Knižní novinka: ŽIJTE JÓGU 2 — hledání harmonie

Už v pondělí 1. 3. vychází horká knižní novinka Václava Krejčíka nazvaná Žijte jógu 2 s podtitulem hledání harmonie. Co na stránkách této jógové publikace s originálním konceptem můžeme čekat? 

Knižní novinka: ŽIJTE JÓGU 2 — hledání harmonie

Žít jógu neznamená žít s nasazenými růžovými brýlemi, užívat si výhradně toho, co nás těší, a kráčet po prošlapané cestičce, která vede ke zřetelnému cíli. Naopak! Žít jógu znamená putovat skrze všechna úskalí a překážky, které nám do životní cesty přicházejí.“

ŽIJTE JÓGU 2 – hledání harmonie přináší mnoho jógových sestav a programů pro každý den. Je pro každého, kdo s jógou chce začít, nebo pro ty, kteří již pravidelně cvičí a hledají inspiraci. Elementární postupy pro cvičení jógy, základní dechové techniky sestavené do efektivní praxe pránájámy (řízení energie), tipy pro očistu organismu, návody pro přenesení jógové filozofie do běžného života a spoustu nádherných fotografií z Čech a Moravy, to vše tvoří mou novou knihu.

PŘEDOBJEDNÁVKA S DÁRKY
Pokud knihu předobjednáte, Žijte jógu 2 – hledání harmonie bude zabalená v originální bavlněné tašce Žijte jógu s průvodním heslem „Jógu necvičím, ale žiju.“ Můžete si vybrat ze dvou barevných provedení. Součástí zásilky bude i „placka“, tedy odznak na klopu, tašku či batůžek s heslem ve stejném znění, a kompliment karta. Uvnitř knihy ještě naleznete knižní záložku se všemi pěti elementy, kterým se v knize věnuji. Každá předobjednaná kniha bude ručně podepsána a opatřena věnováním. Chcete knihu někomu darovat? Žadný problém. K poznámce u objednávky knihy napište, ke komu kniha poté poputuje a věnování napíši pro obdarovaného.
Předobjednávky knihy s věnováním a dárky ZDE. Pozor! Předprodej knihy bude ukončen v sobotu 27. 2. 2021!
Rozměry: 210 x 230 mm
fotografie: Dušan Štraus
ilustrace: Lenka Petrikovičová

Václav Krejčík dodává:V době covidové jsem nezahálel. Když jsem nemohl za vámi a měl hlavu plnou inspirace, emocí s různými výkyvy a čas tvořit, napsal jsem novou knihu Žijte jógu 2, které se dostal opraváněně podtitul  HLEDÁNÍ HARMONIE. A je to právě o hledání harmonie ve zmatku a chaosu, které tvoří naši současnou přítomnost. Cvičení pozic je zde představeno v podobě sestav zaměřených na jednotlivé elementy, cykly a postavení nebeských těles. Kniha o životě, životních proměnách, nestabilitě, strachu i radosti a hledání cesty. V covidovém období se v naší mysli objevuje mnoho emocí a mnohým z nás se jistoty bortí jedna za druhou. Dostáváme se do prostoru změn, což vede k potřebě vymezit se a reagovat na ně. Boj s nimi je však předem prohraný, a i když veškerá stabilita byla narušena, je třeba... přijímat. Zkouším plynout v rytmu změn a ‚Žít jógutak padá na svou úrodnou půdu – reálný život. Tady jóga není poučkou, ale praxí. S celým týmem jsme během jara a léta zachytili ve fotkách krásu Čech a Moravy, díky čemuž bude dle mého názoru Žijte jógu 2 zároveň i dílem uměleckým – ve smyslu fotografií, zpracování a doufám, že i slov.

DOPROVODNÁ VIDEA
Sledujte www.jogavirtual.cz a také můj YouTube kanál, kde se během března objeví první videa z mé nové knihy.

PODCAST AUTORA
Některé části i kapitoly z knihy namlouvám do podcastového kanálu JÓGA DNES ON AIR, kde 11. 3. začne můj pořad Žijte jógu „NAHLAS první epizodou – Můj příběh. Od tohoto bodu se odrazím a postupně budeme krátkými motivačními epizodami tvořit tuto virutalní realitu. Mám připravené i praxe z knihy Žijte jógy 2, které je možné praktikovat se sluchátky na uších – poslechem.

Pořad NAHLAS je rozdělený na části: EXPRES  krátká zamyšlení, PRAXE  audio průvodce dechovými a meditačními technikami i praxí jógy, NAHLAS  tajemná zákoutí jógového světa. Nahlédneme společně pod pokličku zdravého životního stylu, prozkoumáme známé i méně známé jógové techniky, kouzla meditace, prastará filozofická témata… Ve speciálních dílech budou mými hosty inspirativní osobnosti ze zdánlivě jiných než jógových světů, ale jen zdánlivě… A proč NAHLAS”? Je přece potřeba, abyste mě slyšeli!

OBRAZOVÉ ZPRACOVÁNÍ FOTOGRAFIÍ
Jelikož ti, kteří viděli průběžné fotky z knihy a projevili o ně zájem, nabízíme i možnost „obrazového zpracování”, které lze objednat na www.yogamarket.cz. Získáte tak jedinečné fotky Dušana Štrause z focení v Mikulově, Českém Krumlově, Panenském Týnci a samozřejmě i Praze. Galerii fotografií k výběru spustíme 1. 3. 2021.

BESEDY A KŘEST KNIHY
Pokud to situace dovolí, naplánuji KŘEST i besedy v Praze, Brně, Berouně a Chomutově. V Praze proběhne křest na chodníku se stolečkem  před obchodem LOLË concept store ve chvíli, kdy budou moci lidé přijít. Termíny se dozvíte na stránkách www.zijtejogu.cz ve chvíli, kdy budeme moci plánovat. Na podzim 2021, kdy by snad mohlo být již vhodnější období pro setkávání se, pojedu opět po městech a koutech naší krásné země, které jsme zachytili na fotografiích. Zajedu i za kamarády na Slovensko, kde jsem už dlouho nebyl. Nyní však v „éteru“ – jednom z elementů, který nás zbavuje omezenosti a také tvoří základní nosnou linii knihy, společně s dalšími elementy i přídoními rytmy a cykly.

Jógu necvičím, ale žiju.

Mějte krásný čas, přeji všem hodně zdraví a sil. Snad brzy na viděnou!

Vašek

Objednat předplatné