Spolupracujeme 11. 10. 2016 PDF Tisk

Kniha Drahokamy štěstí

Inspirující a moudrý průvodce na cestu životem...Vědění a moudrost nejsou totéž. Vědění je něco pozemského – je to něco, co získáváme z knih nebo z vnějšího života jiných lidských bytostí...

Kniha Drahokamy štěstí

Úryvek z knihy:

Moudrost

Co si přeješ?

Přeji si moudrost.

Medituj na mysl, která se chce odnaučit.

Medituj na vůni zahrady srdce.

 

Hlubší než vědění

Vědění a moudrost nejsou totéž. Vědění je něco pozemského – je to něco, co získáváme z knih nebo z vnějšího života jiných lidských bytostí. Vědění se nachází v mysli, patři mysli a je pro mysl – pro rozšíření mysli. Avšak moudrost vychází z naší vnitřní existence – ze světla duše. Moudrost je tedy mnohem hlubší než vědění.

Někteří lidé mají moudrost, ale nemusí se touto moudrostí řídit. Budou-li se řídit svou moudrostí, budou dělat jen naprosto správné věci. Jakmile zasvitne moudrost, je to, jako když se mezi mraky objeví slunce.

 

Tabulka srdce

Skutečná moudrost vychází ze srdce. Moudrost srdce se chová jako matka. Když matka jedná s dítětem, nikdy se nepovažuje za nadřazenou. Sestoupí na jeho úroveň, aby s ním mohla mluvit a dítě mohlo mluvit s ní.

Řekněme, že někdo přečetl deset tisíc knih, a vy jen jedinou. Koho zajímá deset tisíc knih? Kniha, která nás opravdu zajímá, je ta kniha, která říká, abychom milovali a byli milováni – a tato kniha je napsaná na tabulce srdce. Tuto knihu máte vy a mám ji i já. Dáváte mi knihu svého srdce a já vám dávám svou. To je vše, co potřebujeme.

 

Tak jako musíme vylézt na strom,

abychom dosáhli na ovoce,

stejně tak se musíme ponořit do nitra,

abychom získali náš vnitřní poklad.

 

 

foto: archiv vydavatele 

 

Objednat předplatné