Jóga Zprávy 25. 04. 2019 PDF Tisk

Jules Mitchell (US) v Praze – série workshopů

V květnu do Prahy zavítá Jules Mitchell – učitelka učitelů. Pokud učíte jógu nebo se o ni hlouběji zajímáte, nenechte si tento workshop rozhodně ujít.

Jules Mitchell (US) v Praze – série workshopů

Jules je výjimečná žena s velkým srdcem, hlubokými znalostmi a zkušenostmi, odvahou bořit mýty, talentem vnímat tělo a pohyb, s bystrou myslí a mnoha dalšími atributy, které vás posunou na vaší jógové cestě mnohem dál.

Program 

3.–5. 5. 2019, Pá 10:00 – Ne 17:30 

Pátek 3. května: Základní znalost nohou aneb co je potřeba vědět o stojných pozicích!

Postavte se pozicím, které si to zaslouží, pozicím stojným. Všechny znalosti, které se naučíte, jsou založeny na biomechanice a tradiční józe. V této části workshopu se budete zabývat postoji stojných ásan, zvyšovat povědomí o mobilitě chodidel a kotníků a učit se, jak by se mohly vzory chůze odrazit do jednotlivých pozic, jako je Bojovník 1, Trojúhelník či Strom. Vše bude nabízeno zábavným, funkčním a praktickým přístupem k výuce a učení. Můžete si být jisti, že až tento workshop opustíte, postavíte se pyšně na svá chodidla a jednotlivé pozice zvládnete správně a s přehledem.

Sobota 4. května: Naučíte se mapovat svou páteř!

Až se naučíte teoreticky základní principy práce se svou páteří a zády obecně, vrhnete se do krásy pohybu a praxe samotné. Prozkoumáte, jak se v závislosti na gravitaci vyvinuly páteřní křivky a jak mohou naše končetiny působit na páteř. Vylepšíte svou mobilitu páteře prostřednictvím fází odpočinku a opakování, a zároveň si ukážete, jak se jemně a efektivně vpravit do náročnějších pozic jógy. 

Neděle 5. května: Core aneb poznej střed svého těla!

Poznání středu těla nesmí chybět, neboť jeho kontrolou začíná správné provedení všech ásan. Díky tomuto poznání pak rozvinete vášnivý vhled do toho, jak pokračovat ve své praxi jógy. Díky jedinečnému provedení se naučíte stabilitu bez tuhosti, abyste podpořili a zlepšili mechaniku dýchání. Tato část workshopu začíná hodinovou přednáškou o biomechanice, anatomii a současném výzkumu stability jádra / mobility – poté následuje praxe, abyste si všechny nabyté zkušenosti mohli patřičně zažít. 

Kde: Jógové studio Akasha, Kamenická 2, Praha 7

Cena: 12 500 Kč (workshop jako celek, jednotlivé části 2400 Kč každá).

Více informací

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • zdroj: www.yogapoint.cz
  • foto: Shutterstock.com