Žijte jógu blog 06. 11. 2020 PDF Tisk

Jsme součástí aneb jeden je málo

Naše schopnost intuitivně a mimosmyslově být a tvořit svou cestu je velká. Vyžaduje jen klid a pokoj. Vyžaduje zapomenutí na individualitu, podmínky, které nás obklopují, a upřednostnění celku. Jde o celek, který každý z nás tvoří, a jeden bez druhého nejsme schopni přežít.

Jsme součástí aneb jeden je málo

Na planetě Zemi, v oceánech, v pralesích, v rodinách, ve vztazích i v organizačním zřízení celků (asi největší úkol) – tam všude je třeba symbióza a harmonie v nepovyšování zájmů jednoho nad druhé. Zní to jako klišé, utopie, ale doba ukazuje, jak silná je podstata přírody a celku. Jeho semknutí tvoří oporu pro každého „jednoho“, ač si to možná v danou chvíli v rámci celého systému nejsme schopni uvědomit. A ono to není potřeba rozumově chápat. Je třeba cítit, mít možnost a jít dál. Jít dovnitř sebe sama a tam vnímat a procítit vztah, který k sobě a směrem do vnějšího světa máme. Uvědomte si, jakou sílu v sobě máme měnit sebe sama a především své okolí. Když se nám nelíbí okolní prostředí, musíme začít sami u sebe. Nečekat na to, že nám bude pomoženo, ale pomáhat sobě být… lepším člověkem. V kontextu analýz s okolním děním zde samozřejmě vyvstane mnoho názorů, které budou vyvolány vlastním – individuálním – přístupem. Chápu to, ale o to nyní nejde. Celá planeta se potřebuje ZNOVU NADECHNOUT, VSTÁT a ZREGENEROVAT a jen my můžeme pomoci nastavením naší mysli a poté přístupem ke vzájemnému se uzdravení. Je dobré pamatovat a přijímat fakt, že vše lze ukončit… život na planetě nebo lidskou existenci. Je to přirozené, ale nemusí to být jediné řešení.

Stejnou paralelu nalézám i v současné době. Okolo nás je mnoho lidí, kteří nyní trpí. Ať věříte, nebo nevěříte na covid, není to podstatné, ti lidé tady jsou. Jsou i mezi mými přáteli a blízkými. Prosím, ukončeme dohady, spekulace a individuální povýšenost i aroganci a věnujme svou sílu právě těmto lidem, které možná ani neznáme. Věnujme sílu těm, kteří nemají možnost jít za svými blízkými a být s nimi, když zažívají ty nejtěžší chvíle svého života. Možná se právě také o jejich životě rozhoduje. Buďme konečně lidští, nemyslící pouze na svou existenci, která samozřejmě každého z nás zajímá. To je pouhá touha a potřeba, jež nemá nad to „cítit jeden druhého“. Je to přirozená reakce, ale také negativní kvalita povýšenosti sebe sama nad celkem.

Zkusme pravidelně v ranní i večerní meditaci směřovat svou energii ke světlu a k jediné pravdě, která nás obklopuje, tvoří a zajišťuje. Touto společnou energií vytvoříme daleko více než hádáním se, co je správně, kdo co řekl a kdo má méně, či více než ten druhý.

Svět se změnil! Změnil se rapidně a radikálně, protože už nebylo možné vyčkávat. Otevřel se prostor pro nové uvědomění sebe sama a světa stejně tak jako pro rozvoj univerzálního vědomí ve svém srdci, které není založené na materiálním ukrajování si světa, výhod a projevem tužeb. Jde o soucit, zpětné spojení sama se sebou, otevření se duchovnosti a především nepovyšování se jeden nad druhého, protože nikdy nevíme, kdy situace, kterou si nepřejeme, navštíví i nás samotné. Nejsme nedotknutelní… i nás se vše týká.

Objednat předplatné