BLESKOVĚ
Spolupracujeme 11. 07. 2021 PDF Tisk

Jsme plnoletí – Energy Studio slaví 18. narozeniny!

V srdci Prahy, s otiskem její historie a v realitě moderního života, s jógovým nádechem a výdechem objevíte krásu. Otevřete se vitalitě, dobré náladě, získáte nebo zlepšíte kondici, bavíte se – to vše ve společnosti jógy, powerjógy, dechu a meditace. Jógové Energy Studio HOME je pro všechny bez rozdílu, s chutí pracovat na sobě a rozvíjet své možnosti i schopnosti. Ženy, muži, těhotné, senioři, vyladění, vystresovaní, v neklidu – pro všechny je jóga a v ní lze najít právě to, co hledáte: psychickou pohodu, dobrou odolnost a kondici, pěknou postavu, kvalitní dech, regeneraci a pocit: já jsem, mám sílu a chuť jít vpřed! 

Jsme plnoletí – Energy Studio slaví 18. narozeniny!

„Za ten poslední rok jsme jich všichni zažili mnoho. Ti, kdo nemají změny rádi asi nejsou úplně nadšení. Mým nejdůležitějším poznatkem za poslední dobu je neulpívání. Na ničem, na nikom. Nikdy nebylo pravdivější rčení TADY A TEĎ než právě v současnosti. Mnohým z nás se porouchal osobní či pracovní život, mnozí museli bojovat o finanční přežití, ale na druhou stranu se mnohým z nás dařilo lépe než dřív. Kdo nemá rád změny musel trpět, ale kdo se naučil změny přijímat a adaptovat se na přicházející situace, ten vyhrál. A vítězem může být jen ten, kdo naslouchá sám sobě, protože jen my sami si můžeme pomoci. Za mě funguje na všechno zastavení, zavření očí a nádech a výdech. Řešení pak vždycky přijde. Jestli dobré nebo špatné ukáže čas, protože co se mohlo zdát špatné před rokem, může se letos ukázat jako dobré. Lepší je něco dělat a třeba i něco zkazit, než nedělat nic a sedět v koutě. Mně se za těch posledních 20 let osvědčilo dělat všechna rozhodnutí ráno, po svojí jógové praxi. Když mám rozhýbané tělo a klidnou mysl, vidím všechno nějak zřetelněji,“ dodává Jakub Šamberger, spoluzakladatel Energy Studia.

Před 18 lety jsme Energy Studio otevřeli s velkou pompou. V průběhu „energy“ historie bylo Energy Studio na různých adresách a vždy mělo svůj „Genius loci“. Vždy bylo krásné, čisté, inspirující – prostě chrám pro odevzdání zátěže a emocí, trénování fyzické i psychické odolnosti a vědomí bytí – místo, tréninkový prostor pro učení se, jak žít jógu a jak toto umění přenést i mimo podložky. Desítky tisíc návštěvníků i budoucích lektorů jógy Energy Studii prošli a ti tvořili spolu s námi pozitivní energii a vizi studií. Vždy, když existence na dané adrese skončila z jakéhokoliv důvodu, z místa se stal jen prázdný prostor. Jak nedávno Jakub poznamenal, když jsme opustili Prahu 2… „ty jo, bez nás to je nic, běžnost a fádnost“ – a měl naprostou pravdu.

Učíme žít jógu. Žít jógu je stav, je to energie, která se přenáší jen s lidmi, kteří to cítí. Pro ně je základnou právě Energy Studio, a to je naše motivace – tvořit, vymýšlet, vyčkávat, nevzdat se a zvládat jít dál. Smysl nám dává přenášet to, co se na podlážkách učíme do běžného života a využít toho pro vnitřní spokojenost, respekt a vnímání společné cesty.

V tuto chvíli je mnoho lidí, co ztratilo návyky a rituály, co přestalo cvičit a necítí se dobře. Je mnoho i těch, kteří mají zdravotní obtíže, kvůli době, ve které jsme, a to na úrovni fyzické i duševní. Je třeba obnovit rytmus, disciplínu a vydat se na cestu k sobě sama pomocí jógy, a pro tuto cestu jsme v Energy Studiu zde, abychom vás inspirovali, nasměrovali a pomohli otevřít vlastní potenciál,” dodává Václav Krejčík, spoluzakladatel Energy Studia.

Jógové Energy Studio na Malé Straně je tam, kde má být. Je s kořeny zasazeno pevně v zemi, ovíváno vzduchem – pránou, rozsvíceno a pod ochranou slunce, vyživováno stále tekoucí vodou a dosahujíc do nekonečného éteru bytí.

„Těšíme se na každý váš nádech a výdech v lekcích jógy právě proto, abyste následně v běžném životě i vy byli učiteli a inspirovali jste svou pohodou, otevřeností a radostí ostatní.“ To je naše přání k narozeninám studia. Ať jsme všichni šťastní a vnímáme, že jeden je vždy málo…, že celek je to, čeho jsme součástí.

Vašek Krejčík a Jakub Šamberger

  • www.energystudio.cz

A mimochodem... k našim 18. narozeninám si nadělujeme nové logo, protože staré bylo již hodně staré. :) Jak se vám líbí?

Objednat předplatné