BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 20. 05. 2019 PDF Tisk

Jógový festival v tyrolských Alpách

Gastein Yoga Days se koná ve třech krásných alpských městech a nabízí výběr ze stovek tříd v úžasných lokalitách za přijatelné ceny.

Jógový festival v tyrolských Alpách

Dny jógy Gastein, desetidenní festival konaný dvakrát ročně v údolí Gastein, hodinu jižně od Salzburgu, přivedou vaši praxi, posazenou do krásné horské přírody, na zcela novou úroveň. Je to jeden z největších festivalů v Evropě, který hostí více než 40 nejlepších učitelů jógy, kteří nabízejí téměř 300 lekcí nejrůznějších stylů, pro všechny úrovně, ve vnitřních i venkovních prostorách a ve zúčastněných hotelech ve třech malých městech – Bad Gastein, Bad Hofgastein a Dorfgastein.

Jedna z lekcí probíhá také na vrcholu impozantního Stubnerkogelu, kam se dostanete lanovkou. Dramaticky posazená vyhlídková plošina Glockerblick o rozloze 2300 metrů nad mořem, k níž se dostanete 140 metrů dlouhým visutým mostem, je plná jogínů z celé Evropy. Pokud zrovna nebudete jógovat, můžete zajít do místní alpské kavárny a dát si šálek horké čokolády a štrůdl. 

To je ale pouze jedno z nádherných míst, které navštívíte. Malebné městečko Bad Gastein, které je strmé jako svatební dort a bylo zdrojem inspirace pro velikány hudební scény jako Schubert a Johann Strauss na počátku 19. století, nabízí jógové lekce v odlehlém lesoparku. Tam není potřeba žádné hudby. O tu se postarají kaskádovité vodopády Gasteiner Ache.

Festival byl založen v roce 2014 vídeňskou horskou milovnicí Elfi Mayr. Ta vydává průvodce po lekcích jógy po celém Rakousku a nápad vytvořit něco jako jógové dílo, na kterém se budou podílet ti nejlepší učitelé jógy se následně stal jakýmsi krokem tím nejlepším směrem.

Festival má být něčím víc než jen klasickým jógovým pobytem. Každý účastník může vyzkoušet nejrůznější styly, od tradiční hatha či vinyasa jógy až po leteckou jógu či jógu v bazénu. Navíc je možné styly kombinovat tak, jak je libo.

 

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com