BLESKOVĚ
Očistné techniky 25. 01. 2024 PDF Tisk

Jógový chrám, jógové studio a očista

Úplněk je ten správný čas pro očistu - nejenom fyzickou a mentální, ale také prostoru, ve kterém člověk žije, kde se pohybuje, místa, se střídá hodně lidí - jako je např. jógové studio.

Jógový chrám, jógové studio a očista

Neměli jste někdy pocit, že při vstupu do některých míst, když otevřete dveře, nemůžete jít dál? Že vás něco zarazilo a zabránilo vám vstoupit, nebo jste vstoupili, ale vůbec jste si danou aktivitu, za kterou jste šli, neužili? 

Všimli jste si, že když vstoupíte do kostela krásnými dveřmi, ocitnete se buď v objetí mírumilovné energie, která vás láká vstoupit, nebo naopak hutné” energie, která vám řekne: Otoč se a jdi jinam?” Co za tím vězí? 

Kolektivní energie, která vznikla na základě toho, že ten, kdo vstoupí, většinou i něco odloží se usazuje a kumuluje. Poznáte kostel, kterému se kněz věnuje s láskou a chrám, nebo jógové studio - to jsou podobná místa, kam lidé přicházejí a něco zde odkládají. 

Do jógového studia lidi jdou - sice cvičit, ale dost často je za cvičením i něco skryto - emoce, myšlenky, tedy obsahy mysli. Odkládáme to, co potřebujeme, nebo si ani neuvědomíme, že jsme něco odložili, ale z jógového studia odcházíme - většinou vyladěni, i když před tím jsme vstoupili s náladou pod psa. Tedy - něco se změnilo a dech, pozice a práce se sebou sama dosáhla výsledků - přinesla pohodu a radost. Tak to má být. Energie však v prostoru zůstane. Po nějakém čase se tam vše nahromadí a zhoustne” atmosféra. Vnímaví jedinci to mohou i cítit. 

Proto s Jakubem pravidelně náš SVĚT JÓGY - jógové Energy Studio čistíme, abychom ho zbavili této odložené energie. Na odložené energii není vůbec nic špatného - to je zcela normální, to tak je. Proto i jógová studia, chrámy a kostely jsou. Pro provozovatele, nebo kněze, správce chrámů to znamená - vědět to a umět s tím pracovat. 

Někdy prostě přijdu do studia a pocitově mi nejdou otevřít dveře, natož projít chodbou a do sálu. Během let práce s lidmi, si tuto citlivost člověk vybuduje. V tuto chvíli přichází na řadu očista. Ono stačí, aby studiem procházelo mnoho lidí a každý tam něco nechal, řeší se různé provozní, vztahové situace… čas plyne, čas sbírá vše, co je přineseno - a tak očista prostor je v jógovém studiu stejně důležitá, jako očista kostela, chrámu, či terapeutických prostorů. 

Věřte, že rozdíl mezi očištěným a neočištěným prostorem je někdy obrovský.

Mé tipy pro očistu prostor:

Očistné roztoky i ve spreji již namíchané: bílá šalvěj, kadidlo ve spreji, bylinné vůně - stejně jako možnost, připravit svůj roztok s bylinnými esencemi. Tento očistný roztok můžete dát za úplňku za okno - nabít lunární silou a následně ji použít k očistě.

Kouř z vykuřovadel různých druhů očistných produktů - kadidlo, nebo bylinné směsi. Stačí na rozžhaveném uhlíku v kadidelnici směs zapálit a s ní projít daný prostor - do všech koutů. Pak se zastavit na středu místnosti a poprosit o očistu. Já mám nejraději vůni šalvěje či kadila, vynikající je také speciální dřevo  - Palo Santo. 

Průběžné čištění probíhá ohněm a vůní. V prostoru je dobré mít očistné aromalampy s esenciálními oleji a hořící svíčky. Plamen svíčky průběžně, stejně jako aroma vůně, nebo vonná tyčinka očišťuje prostory. 

Úžasné pro očistu jsou zvuky. Zvuk tibetských mís, nebo činelek, gongů má v sobě očistnou vibraci a tak - můj tip: na konci lekce jógy používejte činelky nebo tibetskou místu pro vibraci, kterou vydávají. Napojí mysl praktikujících, stejně jako prostor svou vibrací očišťují. 

Nezapomeňte, že vhodný očistný rituál je také pomocí sole. Jedná se také o průběžnou očistu. Do rohu místnosti umístěte nádobku se solí. Po celém dnu, nebo určitém období ji seberte a vysypte. 

Nezapomeňte ve všech případech používat pro očistu i svou mysl a buďte pokorní.

Postup očisty

  • Zvolte si způsob a prostředek pro očistu. 
  • Nastavte svou mysl pro očistu - vizualizujte si svůj cíl, záměr očisty, co je vaším cílem. 
  • V dané místnosti se postavte a nechte působit zvolenou esenci pro očistu. Celou místnost s ní (např. - kouř) projděte. 
  • Po této očistě se zastavte uprostřed místnosti a svou myslí prosvětlete prostor a poděkujte za možnosti, které máte. 

Jako inspiraci se mrkněte na Instagram, na nový reels Jóga Marketu, kde postupy a rituály jsou natočené. 

Ať energie září!

VK

Objednat předplatné