Jóga Zprávy 10. 01. 2019 PDF Tisk

Jógové plynutí síla v jemnosti

Pokud hledáte předsevzetí na nový rok, pak tu pro vás máme hezkou příležitost, jak s jógou nenásilně začít.

 

Jógové plynutí síla v jemnosti

Všichni jogíni jsou tímto srdečně zváni na otevřené lekce jógy, a to každý úterní a středeční podvečer do Yoga Shala Karlín v 17:45 na jógovou praxi Jemnost ve vnitřní síle.

Taky jste si někdy říkali: „Pokud změknu, budu slabý/á. Nic neudělám. Tvrdost světa mě převálcuje. Být měkký je něco jako vzdát se. Má měkkost působí jako lhostejnost.“

I zde platí pravidlo, že opak je pravdou. Přijďte a zkuste společně najít spojení protikladů v jógovém plynutí. Přijďte kultivovat svou jemnost a měkkost do vnitřní síly, sundat brnění a masky, které si každodenně nasazujete, a vplout tak do své skutečné autenticity. Čekají vás vaše vlastní poklady, které se touží integrovat do všech aspektů vašeho života (práce, vztahy, cesta osobní transformace). 

„Voda je tekutá, měkká a poddajná, projde však nakonec i tím nejtvrdším kamenem. Paradoxem zůstává, že cokoliv je tekuté, měkké a poddajné, překoná vše, co je tuhé a tvrdé. Co je měkké, je silné.“ Lao-c‘, čínský mudrc

Kdy: Každé úterý a středu v 17:45

Kde: Yoga Shala Karlín

Cena: 200 Kč

Lektor: Kristína Korecová

Pro Kristínu je pohyb synonymum vitality, regenerace a svobody, jazyk duše. Společně skrze tanec a jógovou praxi má možnost se intenzivněji propojovat s inteligencí těla a jeho potenciálem. Je to objevování způsobů, jakým tělo komunikuje a přirozeně se uzdravuje.
Díky józe vnímá jasněji směřování své cesty za dobrodružstvím sebepoznání. Jóga je myšlenka, která stojí na pozadí každé aktivity či rozhodnutí. Uhlazuje kontrasty mezi protiklady a pravidelná praxe přináší do života větší klid a vyrovnanost.
Otevírá nám místa, kde se střetáváme sami se sebou, učí nás hlubšímu vnitřnímu souladu, spokojenosti a vnímavosti. Osobně pro ni znamená jóga více než rozpouštění fyzické a psychické ztuhlosti. Poskytuje možnost celostní expanze, porozumění a uvědomění. Je cestou flexibility a adaptace na přirozený proud neustálých proměn života. Jóga je spojení.

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com