BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 04. 01. 2018 PDF Tisk

Jógové legíny jako „must have“ kousek našeho šatníku!

Jógové legíny se staly jedním z oblíbených kousků, a to nejen na jógové lekce. Čím dál častěji se do klasických jógových „kalhot“ oblékají matky s dětmi, těhotné ženy, kamarádky jdoucí na kafe do nedaleké kavárny.

Jógové legíny jako „must have“ kousek našeho šatníku!

I proto se tento kousek oblečení stal jedním ze 111 kousků výstavy „Je móda moderní?“ v Muzeu moderního umění (MoMA) v New York City. Ta definitivně deklarovala „yoga pants“ aneb klasické jógové legíny jako nezbytnou výbavu šatníku každé ženy.

Výstava mimo jiné ukazuje, jak velký mají dopad jednotlivé kousky módy v průřezu 20.–21. století.

Co se týče původu jógových legín, MoMA připisuje kredity značce vytvářející luxusní sportovní oblečení, nazvané Lululemon, jejíž kalhoty na jógu se staly kultem ihned po jejím založení v roce 1998.

Tyto na první pohled jednoduché legíny, obdivovány ženami celého světa pro svou pohodlnost a skvělou nositelnost, dostaly tak díky tomu na výstavě prominentní místo a jsou k vidění například vedle džín Levi’s 501, sárí či perlového náhrdelníku.

„Jsme velice poctěni tím, že naše jógové kalhoty budou součástí tak unikátní výstavy a součástí Muzea moderního umění. Je pro nás uznáním, že vytváříme něco, co je prototypem aktivního života,“ nechal se slyšet Lee Holman, kreativní ředitel značky Lululemon.

Vzestup těchto kalhot znamenal celkově vzestup pro všechny legíny, které se tak stejně jako jóga staly něčím, co k životu potřebujeme každý den. A tak se z něčeho, co se používalo jako užitkové zboží či oblečení na dlouhé lety, stalo něco, co vyznačuje pohodlí každodenního života.

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com