Jóga Zprávy 07. 06. 2021 PDF Tisk

Jógou a hudbou ke snazší vakcinaci

Lekce jógy, kapely, lidé převlečení do různých masek, to vše najdete v očkovacích místech Mexico City, která připravila takovýto doprovodný program, aby cesta nejstarších obyvatel k vakcinaci proti covid-19 byla co nejsnazší. A hlavně aby lidé neměli strach.

Jógou a hudbou ke snazší vakcinaci

Aby uklidnili starší obyvatele svého města, převážně ty, kteří byli „skutečně vyděšení“.

Člověk oblečený do kostýmu Charlieho Browna horečně mává a volá na právě příchozí: „Ahoj!“ Osoba oblečená jako opice předstírá, že fotí vycpaným fotoaparátem každého, kdo se na ni podívá. Starší muž, který právě dostal druhou dávku vakcíny Pfizer, popadne mikrofon a začne velmi hlasitě zpívat.

„Je mi 78, ale říkají mi, že vypadám na 75 a půl,“ říká muž radostně a toto hodnocení podporuje i jeho zjevná síla plic, když s nadšením zazpívá rančerskou píseň.

Ve snaze zlepšit své služby přicházejí očkovací centra v hlavním městě Mexika s celou škálou možností zábavy, včetně tance, jógy, živých operních představení a možnosti sledovat velké zápasníky Lucha Libre s obnaženými hruďmi.

„Cílem je učinit tento proces co nejpříjemnější,“ vysvětluje jeden z pracujících zdravotníků, který zároveň uvádí další číslo místní show a vyzývá všechny přítomné, aby se zapojili.

„Začněte tleskat do rytmu hudby!“ křičí na seniory, jež má ve své péči.

Toto úsilí je o to důležitější vzhledem k alarmujícímu oživení viru v Latinské Americe a snahám o osvětu očkování v mnoha dalších zemích. Nedávno došlo k obavám z rychlého šíření další virové mutace, která byla poprvé objevena v Brazílii.

Kromě zpěvu a hudby jsou v očkovacích střediscích v Mexico City nabízeny lekce jógy uzpůsobené tak, aby mohli cvičit i hendikepovaní lidé. Dále jsou k vidění triky s fotbalovými míči nebo třeba vystoupení operních zpěváků.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné