Jóga videa 27. 07. 2015 PDF Tisk

Jóga Virtual připravuje ON-LINE kurzy jógy

Od 1. října se spustí nový projekt výuky jógy na www.jogavirtual.cz, a to on-line kurz jógy pro začátečníky. Již nyní vám přinášíme mnoho nových letních videí. 

Jóga Virtual připravuje ON-LINE kurzy jógy

Letní a podzimní jógová videa přinesou množství novinek. Rádi vás inspirujeme, motivujeme a ukazujeme možné cesty, kterými můžete na cestě životem jít. Jakmile se vám do života připlete jóga, objevujete novou cestu, skrz kterou docházíte k hlubšímu poznávání sebe sama. A zde jsme připraveni být stále vašimi průvodci. Nic nepřikazujeme, ale necháváme na vás, jakým způsobem budete rozvíjet svůj vztah s jógou. Je možné jenom cvičit ásany, věnovat se dechu. Je možné nechat se inspirovat praxí ásan a pránájámou pro váš běžný den a přenášet tak jógu do běžného života, je možné získávat postupně odstup od všedností a vnímat svůj vnitřní bohatý svět. Užívat si ho a být sám sebou, sám sebou spokojenými a respektujícím k okolí. Umění nechat být tak posunete v mnoha ohledech do široké životní zkušenosti. Prostě je to na vás, jakou cestu si zvolíte. 

Stále pro vás točíme nová videa, ve kterých můžete být inspirováni různými styly jógy, jógovými instruktory a technikami nejenom ásanové praxe. Ásanová praxe může být vyjádřena ve formě hatha, power, aštanga, yin…. a to je jen určitý způsob přístupu k pozicím. Jakmile svůj zájem rozšíříte na celý pataňdžaliho systém jógy, dotýkáte se filosofie a věnujete se například práci s pozorností, uvědomování si své mysli putující skrz různé vnější objekty, činy nebo idee, učíte se jíi ovládat a zkoušíte využívat zkušenosti z praxe jógy na podložkách v běžném životě. Přívlastek, který jóga k sobě má, se stává relativně bezvýznamým. Je to jen ukazatel v jakém systému budete provádět pozice jógy a jóga tak otevírá pro každého z vás širokou náruč bez hranic. 

Videa jógy, která pro vás již rok natáčíme budou od 14.7. rozšířena o nové díly seriálu Naučte se, ásanové praxe různých stylů jógy, meditační a relaxační techniky. Můžete se tak těšit na lekce s Naďou Harenčákovou, Katkou Bílkovou, Romanou Klástereckou, Michalem Večeřou, Jakubem Šambergerem, Alenou Vejříkovou a dalšími. Od uvolnění zad, přes vinyasa sekvence, pokračování seriálu hathajógy, jemné probouzení energie celého těla, jógu pro lepší spánek, sestavu pro muže, nebo relaxaci se můžete inspirovat a mít své domácí on-line jógové studio stále s sebou. 

Od 1.10. budete moci během 10 týdnů vychutnávat krásy jógy v on-line kurzu pro začátečníky s Václavem Krejčíkem. 

Václav Krejčík k tomuto novému on-line seriálu pro všechny předplatitele JÓGA DNES zdarma dodává: “ Kurz je koncipovaný do 10 lekcí od 40 do 70 minut. Postupnými kroky vás naučím systém tvorby lekce jógy od jednoduchých ásan k jejich pokročilejším variantám. Věnovat pozornost budeme správnému držení těla, posílení středu těla a uvolnění zad, pozdravu slunci a postupnému rozvíjení pozic z pozdravu slunci do dynamického kruhu, ve kterém budeme tvořit teplo pro očistu a intenzivní protažení v pozicích. Podstatnou částí on-line videí jógy bude práce s dechem a pozorností. Budeme se učit koncentrovat a efektivně uvolnit tělo, ale i mysl. Seriál bude složený z hlavní ásanové praxe, ve které rozvinete a zlepšíte fyzickou kondici. Ásanové praxi předchází práce s dechem a lekce končí opět dýcháním a relaxací. Vaše mysl bude korigována a psychická pohoda a vitalita tak může prozářit zevnitř ven. Videa jógy on-line kurzu pro začátečníky rozšiřují On-line tipy, ve kterých se budeme věnovat rozboru některých pozic, které je třeba více propracovat, doporučeními pro uvolnění zad, nebo kvalitní relaxaci. Pravidelným opakováním technik a ásan, které se naučíte v jednom díle se posunete k závěrečné lekci, která vše spojí dohromady.  Během celého kurzu můžete se mnou komunikovat ve společné komunikaci k on-line kurzu.

Videa jógy na webu jogavirtual.cz tak mohou čerpat všichni předplatitele časopisu JÓGA DNES a členi Energy Studií zcela zdarma po dobu svého předplatného. To platí i pro nové on-line kurzy, které redakce připravuje. Pokud předplatné JÓGA DNES nemáte, je možné předplatit si pouze jóga videa na www.jogavirtual.cz, nebo od září zakoupit samostatně on-line kurz jógy.

 

-jd-

www.jogavirtual.cz

 

Objednat předplatné