Jóga ve sportovní podprsence?

08. 10. 2018


Odhodit tričko a odcvičit svou lekci pouze ve sportovní podprsence? Pro některé ženy je to něco nepředstavitelného, pro některé je to vyjádření pocitu sebelásky...

 

Všechny zaryté jogínky, které doposud cvičily oblečené v mikině či triku s dlouhým rukávem a považovaly to za jediné správné, teď mohou jásat. Zvláště v Americe vznikla nová teorie o tom, jak nejlépe procítit svou lekci jógy a jak se tak vlastně zrovnoprávnit s opačným pohlavím, kdy muži mohou bez kapky studu cvičit do půlky těla svlečení a nikoho ani náznakem nenapadne se nad tím pozastavit. Jak ...americké..

Inspirací zas nebyl nikdo jiný než celebrity zvučných jmen typu Christina Aguilera a J.C.C. A po nich nastal zlom i mezi běžnou populací žen, které začaly odhazovat svá trika a začaly praktikovat jógu pouze ve sportovní podprsence. A samozřejmě v legínách s vyšším pasem. Má to být jakýsi vyšší stupeň či vyšší úroveň dosažení jógy jako takové.

Není za tím ale pouze to, že i ženy mají přirozené právo nebýt zahalené do několika vrstev oblečení, které brání přirozenému pohybu, ale zároveň to má ženy dovést k poznání, aby začaly svému tělu přirozeně důvěřovat a mít se rády. Je to tedy vyjádření a cesta sebelásky. Je jedno, zda jste žena hubená, či plnoštíhlá, všechny máte stejné právo cítit se svobodně a praxi si náležitě užívat.

Spousta žen začala takto praktikovat nejen pro to, že zkrátka jednou či dvakrát zapomněly svá trika doma, když se dostavily na hodinu hot jógy, ale spousta z nich si tento styl oblékání zvolila zcela dobrovolně. Navíc, dnes módní legíny s vysokým pasem zajistí jistou dávku zakrytí, a vy tak máte pocit, že ukazujete jen pár centimetrů svého těla.

Nejdůležitější je, abyste se cítili při své praxi pohodlně. Oblečené do několika vrstev nebo ve sportovní podprsence, hlavně ať jste se sebou spokojené.

 

  • autor: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket