Jógová studia 28. 02. 2016 PDF Tisk

Jóga v Praze (Bindu Yoga Studio)

Bindu je původně sanskrtský termín, který byl v různých kontextech ověnčen mnoha významy. Doslovně znamená „bod; tečka; zdroj esence; střed nebo kapka“.

Jóga v Praze (Bindu Yoga Studio)

Pojem BINDU
Ve filosofickém pojetí symbolizuje harmonický střed neboli integrované bytí. Je metafyzickým bodem styku mikrokosmu s makrokosmem, setkáním hmoty a ducha, je esencí reality. Bindu je pevným bodem mimo čas a prostor, obsahuje veškerou statiku i dynamiku, vznik, trvání i zánik.


BINDU a My
Pojem  bindu  jsme si vypůjčili jako symbol pevného středu, v němž se duše a tělo, člověk a vesmír stávají jedním. Bindu pro nás znamená bod návratu k sobě, k celistvosti. Je semínkem vědomé pozornosti, která nás učí život prožívat nikoliv jen přežívat. Bindu je zrnko možnosti, že lze spokojeně a možná i lépe, a celistvěji žít. Bindu je bod inspirace, kde se možné stává skutečným. Studio založila roku 2013 Mgr.Barbora Hu, RYT, a dodnes jej vede jako kreativní buňka v srdci tohoto prostoru, za aktivní spolupráce s tvůrčím týmem lektorů studia.


BINDU a Vy
Nabízíme různorodé hodiny jógy a spřátelené aktivity (spontánní tanec, tvůrčí dílny, sebe-rozvojové aktivity např. Human Design consulting), vedené kvalitními lektory v příjemném a kreativním prostředí. V našem rozvrhu naleznete otevřené lekce různých úrovní pokročilosti a zaměření; kurzy; tematické workshopy a semináře. Zároveň je možné sjednat balíčky jógy na míru pro firmy. Mezi naše domény patří individuální lekce a systematická jóga terapie.


Naším mottem je lidský, přátelský a individuální přístup v profesionálním rámci.Bindu by se mělo stát přátelským místem setkávání s druhými lidmi i se sebou samým. Bindu není duchovním centrem ani fitness tělocvičnou, ale místem vědomé práce i radostné hry s tělem, duší a prostorem mezi nimi. Snažíme se vyjít vstříc každému, bez ohledu na pohlaví, věk, národnost, vyznání či  tvar osobního přesvědčení.


BINDU prakticky
Studio se nachází v srdci pražského Smíchova, pár minut chůze od zastávek Arbesovo náměstí a Švandovo divadlo. Parkování v ulici je možné, i přesto doporučujeme ve všední dny nechat vůz v OC Smíchov (5 minut od studia), kde je parkování na 3 hodiny zdarma. Studio disponuje sálem s vyhřívanou podlahou a stropní cihlovou klenbou organického tvarosloví. Mobilní šatna se nachází na konci sálu, je oddělena plátnem pro muže a ženy. Studio disponuje sprchou. Kapacita sálu je max. 15 osob. Ve studiu jsou k dispozici pomůcky na jógu k zapůjčení.

Studio má partnerskou vazbu s platformami Benefit Plus, Sodexo a Benefity. Veškeré rezervace probíhají online z rozvrhu studia přes elektronický rezervační systém, kde se také dají pohodlně spravovat. Platby za lekce je nutné provádět v hotovosti.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

www.yoga-bindu.cz

 

Objednat předplatné