Jógová studia 05. 03. 2016 PDF Tisk

Jóga v Pardubicích (Duhové zvonky)

Ekonomická rozvaha celého projektu byla na seznamu našich společných konverzací s manželem, úspory se jevily jako možnost investice.

Jóga v Pardubicích (Duhové zvonky)

Vysoké stropy, oblouky v oknech, bukové parkety. Dýchlo to na mne, když jsem poprvé otevřela dveře do sálu ve starém domě přímo v centru města. Z okna se nabízí pohled na úzkou uličku dlážděnou kočičími hlavami a na kostel Zvěstování Panny Marie. Právě zvonily zvony. Jako znamení toho, že se vše děje, jak má.
 Nápad k otevření studia jógy v centru města ve mně nějaký čas rezonoval. S jógou už jsem kamarádila nějaký ten rok a měla jsem za sebou i roční lektorskou praxi. Ve fitku, kde se střídali cvičící, jak se jim právě hodilo, ale také v tanečním sále, kam se vraceli pravidelně ti stejní. Nespokojenost v práci ve státním sektoru a vzrůstající počet zájemců o mnou vedené lekce power jógy vzrůstal. Ekonomická rozvaha celého projektu byla na seznamu našich společných konverzací s manželem, úspory se jevily jako možnost investice.


Bylo rozhodnuto. Léto 2014 bylo ve znamení setkávání se s řemeslníky a vědry vody, mnohé ruce pomohly, moje zkušenosti z praxe textilní výtvarnice v předchozích letech se náramně hodily. Chlapské ruce byly potřeba hlavně k renovaci parket a instalaci závěsů, barvy a interiér byl pod mojí taktovkou. Moc jsem se těšila a měla obrovskou trému. Jestli někdo přijde a jestli to všechno vyjde.
A zase ten kostel při pohledu z okna a právě zněly varhany. Lektoři jógy Aneta i Michal do nového začátku šli se mnou a po několika týdnech jsme měli plné lekce.


Chodili začátečníci, ale i pokročilí, odvážní i zvědavci. Různé styly a lekce plynuly stejně jako týden za týdnem. Vsadila jsem na komorní prostředí, individuální přístup při lekcích a osobní jednání ke každému, kdo naše studio navštíví či osloví, a po dvou letech praxe studia je znát, že to bylo dobré rozhodnutí.Velikost sálu 7 x 7 m2 pojme pohodlně osm cvičících, pod vysokými stropy může energie získaná cvičením rezonovat. Mé velké srdce a široká náruč, které chtějí nabízet přátelství každému, kdo se octne na podložce, umožnilo vytvořit pestrou škálu cvičících napříč věkem, vzděláním, zájmy a zkušenostmi. Cvičím s dětmi, vrstevnicemi i seniory. Se začátečníky i pokročilými, se zájemci prohlubovat svou praxi dál. I k té filosofii.


To nenechá nikoho klidným, tedy ani mne. Aneta odešla na mateřskou a Michal svou cestou jógy. Ve studiu jsem na cvičení zůstala sama, protože najít lektora s velkou duší se mi nedařilo. Přes léto vypomohly Zuzka s Olgou, ale na kvartál zůstat nechtěly. Najít parťáka do party, který bude rozvíjet myšlenku duhové péče a rodinného studia, není jen tak. Nakonec jsem zabrousila v těch nejznámějších vodách, a to přímo ve své rodině. Martin, můj muž, ke cvičení jógy nikdy neměl daleko. Proto po zásadním rozhodnutí opustit velký byznys svět a jít svou životní cestou přistoupil i na tu mojí – jógovou. Na lektorském kurzu potkal báječné lidi a já si uvědomila, že spojení jeho zkušeností z masérské praxe bude obrovským plusem, který nás oba posune dál.


Nyní je naše studio jógy opravdu rodinné. Každý máme své lekce a můžeme za sebe kdykoli zaskočit. Oba máme lekce dynamické, ale taky klidové, protože rovnováha musí být. Tu také rozvíjíme v párové józe, kterou zařazujeme do naší nabídky lekcí. Cvičíme power jógu, slow flow i vinyasu, cvičíme jógu pro zdravá záda i vitální. Nabízíme individuální lekce jógy, hlavně Martin, kde spojuje své znalosti a zkušenosti z masírování a cvičení upravuje na míru podle potřeb klientů. Já cvičím s dětmi, protože učitelské povolání mi bylo posláním a s dětmi mě to opravdu baví. 
Jógou se bavíme, jógou se živíme, a když jsme na to sami a stále spolu, propojujeme to do duhy. Nabízíme unikátní koncept seminářů Jóga v barvách duhy, kdy jsme v malém sále celý den; cvičíme, povídáme, diskutujeme, dýcháme, cvičíme v páru, relaxujeme, masírujeme. S těmi, kteří chtějí zažít podobné.V týdnu nabízíme kvartální kurzy jógy i otevřené lekce pro veřejnost, víkendy naplňujeme semináři a workshopy k prohloubení jógové praxe. Dáváme prostor i hostujícím lektorům jógy, připravujeme i vzdělávací semináře s výukou masérských technik. V létě pravidelně cvičíme na greenu – v městských parcích, podpořili jsme 108 sluncí pro Rebeku, charitativní akci s cvičením pozdravů slunce při příležitosti Mezinárodního dne jógy, uspořádali jsme celodenní akci Maraton jógy, organizujeme jógový kemp pro děti o letních prázdninách, vzdělávací semináře pro učitele, a sami se dál vzděláváme, abychom mohli rozšiřovat nabídku stylů jógy. A kromě cvičení jógy také ještě jezdíme na koloběžkách a pořádáme fitness jízdy a závody.


Z jógy pro relax a zábavu se stala rodinná firma. Někdy je všeho moc, někdy tak akorát, ale nejlepší odměnou jsou ty rohlíky na tvářích z radosti a naplnění na tvářích cvičících i našich po skončení lekce. Jako důkaz toho, že se vše děje, jak má. A plány a vize do budoucnosti stále jsou…


O tom to celé je. Hýbat se a neustrnout… A to jóga nemá v nabídce.

Autor: Iveta Komárová

www.duhovezvonky.cz 

 

Objednat předplatné