Jóga Zprávy 01. 10. 2020 PDF Tisk

Jóga v oblacích

Chcete pozvednout své cvičení jógy do nových výšin? Pak je tu pro vás terasa na okraji Hudson Yards, která nabízí jógu pod širým nebem. Jde doslova o „nebeský“ zážitek a nové vnímání jógy jako takové.

Jóga v oblacích

Kurzy venkovní jógy probíhají v pravidelných intervalech od 18. září a možnost zúčastnit se máte každý týden. Kurzy se konají na vyhlídkové plošině 100. patra krásného prostředí Hudson Yards.

Poté, co byla celá lokace uzavřena kvůli pandemii koronaviru od března tohoto roku, se tato atrakce spolu s horolezeckou stěnou, všemi obchody a restauracemi Hudson Yards a hotelem Equinox znovu otevřela počátkem září.

Ranní kurzy „v nebi“ trvají jednu hodinu a stojí 50 $. V ceně je zahrnuto vstupné na terasu s vyhlídkou na celou scenérii místních krás (jogíni mohou mít neuvěřitelný výhled po dobu 30 minut po vyučování) a také dárková taška.

Před zahájením kurzu musí účastníci podepsat vytištěné prohlášení o stavu svého zdraví, nechat si změřit teplotu a povinností je také mít ústa a nos překryté rouškou, aby se co nejvíce zamezilo případnému dalšímu šíření koronaviru. V souladu s těmito opatřeními je pak vedená i samotná lekce, kde jsou podložky jednotlivých účastníků rozmístěny ve vzdálenosti 2 metry od sebe a počet účastníků na každé lekci nepřesáhne deset osob.

Pro návštěvníky, kteří si chtějí jen vychutnat výhled, je lokace od září znovu otevřena se zhruba 25% kapacitou. Všichni hosté jsou povinni mít stále zakryté obličeje. Vstupenky pro dospělé stojí 36 $ a lze je zakoupit online na hodinové časové intervaly, aby se snížila přeplněnost a dlouhé čekající fronty.

Fitness kurzy od SoulCycle a Equinox jsou nabízeny také na „dvorku“ v Hudson Yards, který se nachází na veřejném prostranství u Vessel. Budou promítány živé sportovní přenosy a filmy s možností zakoupení jídla a pití od Blue Bottle, Rhubarb a Van Leeuwen.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • fotografie: Shutterstock.com

Objednat předplatné