Jóga Zprávy 13. 02. 2020 PDF Tisk

Jóga v kombinaci s účinky solné jeskyně

To, že díky józe vypnete a naučíte se relaxovat, je obecně známé. Ale to, že jóga může být opravdu cestou za novým poznáním, s tím přišlo studio Be Happy Yoga & Salt Cave v Bowling Green.

Jóga v kombinaci s účinky solné jeskyně

Jejich lekce jsou mnohem víc než jen protahování a výdrže v ásanách. Nabízejí masážní terapii, thajskou jógovou terapii a možnost využití solné jeskyně. Zaměřují se hlavně na vytvoření komplexního zážitku, aby lidé odcházeli šťastní a zdraví.

Solná jeskyně nejen že obohacuje jógu o relaxační složku, ale má i světla měnící barvu, která pomáhají proti úzkosti a depresi, stejně jako minerály z himálajské soli, které zlepšují různé problémy s dýcháním.

„Výhody, které získáte v solné jeskyni, opravdu posílí účinky vaší jógové praxe. Je to tedy skvělá příležitost, jak spojit to nejlepší z obou světů, tedy jógy a solné jeskyně,“ říká majitelka Susan Polk.

Když Polk otevřela své studio, chtěla vytvořit prostředí, kam by lidé mohli přijít a cítit se lépe, a to jen za pomoci svého dechu. To byla její priorita.

„Moje hlavní mise pro Be Happy Yoga and Salt Cave byla vytvořit místo, které by bylo bezpečným přístavem klidu. Na světě je tolik stresu, že potřebujeme prostor, kam můžeme jít a odreagovat se,“ vysvětluje Polk.

Místo, kde se můžete zbavit stresu a soustředit se na klid, je důvodem, proč je Brian Gray vracejícím se zákazníkem. Původně přicházel do Happy Yoga, aby byl aktivnější, nyní si užívá učení a praktikování různých ásan a dechových technik, které pomáhají při odbourávání stresu každodenního života.

„Nejprve to bylo pouze o cvičení, líbilo se mi se hýbat a něco tak pro sebe dělat, teď je to však o tom, že sem chodím, protože mi to dává mnohem víc. Pomáhá mi to se stresem, lepší soustředěností a větším pocitem spokojenosti a jasnosti v tom, co v životě chci,“ dodává Gray.

Happy Yoga and Salt Cave bude na letošním veletrhu Zdraví a wellness Expo v Kongresovém centru Sloan v Bowling Green.

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné