Jógová studia 08. 12. 2022 PDF Tisk

Jógové studio v Praze - Jóga v denním životě ( Malá Ohrada)

Systém Jóga v denním životě“ byl vytvořen paramhans svámím Mahéšvaránandou, který je součástí starodávné linie indických duchovních Mistrů. Tento systém je koncipován tak, aby zůstal věrný tradici klasické indické jógy a zároveň vyhovoval potřebám naší moderní doby.

Jógové studio v Praze - Jóga v denním životě ( Malá Ohrada)

Naši zkušení cvičitelé vedou kurzy s nácvikem technik krok za krokem, se speciálními instrukcemi pro určité zdravotní obtíže. Cvičení systému přináší postupný a stálý rozvoj a posílení zdraví, bez ohledu na věk či fyzickou kondici cvičenců - je tedy vhodný opravdu pro všechny. Naše lekce obsahují fyzické cvičení - ásány, dechová cvičení - pránájámu, relaxaci a koncentrační, později meditační cvičení. Na výběr jsou kurzy pro začátečníky i mírně pokročilé, jóga proti bolestem zad i na podporu vitality. První lekci si u nás můžete vždy vyzkoušet zdarma.

V České republice má Jóga v denním životě tradici téměř 50 let - tehdy sem přijel učit jógu její autor poprvé. Systém Jóga v denním životě pracuje se všemi oblastmi naší osobnosti: nezabývá se pouze její fyzickou složkou, ale i jejími duševními a duchovními aspekty. Není tedy náhoda, že součástí našeho loga je podtitul Harmonie těla, mysli a duše, tu se snažíme vytvářet i v našich kurzech. Pozitivní myšlení, nasměrování myšlenek na Boha (Nejvyšší princip, Světlo atd. - použijte to, co je vám nejbližší), vytrvalost, kázeň, ale i laskavost a pochopení jsou cestou, která vede k sebepoznání a sebeuskutečnění. A to vše je součástí jógy.

Jógacentrum Malá Ohrada leží v klidné lokalitě u vstupu do Prokopského údolí a nabízí dvě nově zrekonstruované cvičebny. Tak jako v jiných českých či zahraničních jógacentrech neziskové organizace Jóga v denním životě, i zde se snažíme nabízet klidné, vstřícné a domácí prostředí. Zaměřujeme se na dlouhodobé působení jógy - naše kurzy jsou standardně celé pololetí s jedním cvičitelem (září - leden a únor - červen) s návaznými kurzy v dalších pololetích. Pokud nemůžete z jakéhokoliv důvodu chodit cvičit pravidelně, nabízíme také otevřené lekce, kam může přijít kdokoliv a kdykoliv. V létě pak je možnost zacvičit si jednotlivé lekce s různými cvičiteli.

Parkování před naším jógacentrem je zdarma, cestujete-li MHD, dostanete se k nám nejlépe autobusy ze stanic metra Nemocnice Motol (trasa A) či Nové Butovice (trasa B). V případě hezkého počasí je možné cvičit také v naší zahradě. Podložky na cvičení si u nás můžete za poplatek půjčit nebo přinést vlastní.

Přijďte si k nám jógu užít, zbavit se stresu a načerpat sílu a inspiraci.

Těšíme se na Vás.

 www.joga.cz/praha

Objednat předplatné