BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 20. 08. 2020 PDF Tisk

Jóga se štěňátky

Novinářka Olivia Petter navštívila lekci jógy, kde se cvičí za přítomnosti štěňat. „Tahala mě za ponožky a žvýkala mi vlasy,“ říká, „ale přesto to byla jedna z nejpříjemnějších cvičebních zkušeností, která mě za léta praktikování jógy potkala.“

Jóga se štěňátky

Při provádění psa hledícího k zemi, když je člověk obklopen skutečnými štěkajícími psy, není zrovna nejjednodušší být zcela klidný (a ano, mírně to podkopává hlavní myšlenku jógy), ale jak sama Olivia uvádí: „Zjistila jsem, že ve skutečnosti to může přinést celou řadu skvělých duševních a fyzických výhod.“

Jóga za přítomnosti domácích mazlíčků může znít jako další wellness šílenství – společně s leteckou jógou, nahou jógou, a dokonce i jógou s malými kůzlátky – ale jedinečná kombinace fyzického cvičení a chlupatých přátel zlepšujících naši náladu nabízí bezpochyby jedno z nejlepších cvičení, které jste kdy zažili.

V Londýně existuje jen pár studií, které jógu s domácími mazlíčky nabízejí – i když vzhledem k její popularitě nebude dlouho trvat, než se tento styl cvičení plně rozmůže.

Jóga s domácími mazlíčky, jejíž průkopnicí se stala již v roce 2018 Imane Makrat, se rychle stala jednou z nejvyhledávanějších jógových lekcí a nabízí všechno možné, od lekcí s koťaty, štěňaty až po králíky. Její účet na Instagramu má více než 26 800 sledujících a stala se populární také díky reality show Spencer, Vogue a Baby Too.

Na lekci s domácími mazlíčky, kterou Olivia z deníku The Independent navštívila, bylo šest štěňat – kříženců; směs ras cane corso a čau čau. „Nebylo zrovna ideální, když mi štěňata začala cumlat vlasy, kousat ponožky nebo hlasitě štěkat, ale bylo krásné mít takové rozkošné tvory kolem sebe a vidět je běhat sem a tam během lekce.“

„Chtěla jsem jen vytvořit aktivitu, která by spojovala lidi a domácí mazlíčky,“ říká Makrat a dodává, že tyto lekce jsou stejně prospěšné lidem jako právě domácím mazlíčkům. Hodiny jsou rozděleny do sekcí: 20 minut jógy a 10 minut „mazlení“, kdy jsou lidé vybídnuti, aby si hráli se zvířaty, jichž je obvykle pět nebo šest v závislosti na počtu účastníků ve třídě.

Jóga se zvířaty nabývá na popularitě – ačkoliv je těžší se soustředit na samotné cvičení, zvířata mají pozitivní terapeutické účinky.

  • připravila: Valentina Lebová
  • zdroj: The Independent
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné