Jóga Zprávy 29. 07. 2019 PDF Tisk

Jóga se soby

Kdo si myslel, že sob je pouze „vánoční“ zvíře, spletl se. Na ranči na Aljašce se můžete účastnit lekcí jógy za přítomnosti těchto úžasných zvířat!

Jóga se soby

Byli jste už někdy na lekci jógy a pomysleli si, „Je to skvělá lekce, ale přál bych si, aby tu bylo více sobů…“? Ne? Někoho to ale napadnout muselo, protože místo, kde můžete jógovat se soby, dnes opravdu existuje. Je to ideální lekce pro každého, kdo už zkusil jógu se psy, kočkami nebo miniaturními prasátky a má teď chuť svou praxi posunout zas o kus dál.

Aljaška je momentálně jediným místem, kde si tento druh „nové“ jógy můžete vyzkoušet. Ale stojí to opravdu za to. Ranč v aljašském Fairbanks nabízí lekce jógy se soby po celé léto.

Každá lekce začíná rozhovorem o bezpečnosti, aby každý věděl, jak se na takové lekci chovat, a neudělal nic, co by případně ublížilo jemu samotnému nebo těmto krásným zvířatům. Následuje hodina hatha nebo vinyasa jógy, kde mezi podložkami volně pobíhají sobi a jejich mláďata.

Tyto lekce spočívají v tom, že se sobi volně potulují mezi jednotlivými účastníky, a ti se tak snaží naučit, jak se na praxi lépe soustředit bez toho, aniž by se nechali něčím rušit. Sobi se pasou a potulují, jak se jim zrovna chce.

Jane Atkinson, jedna z majitelů ranče, říká, že sobi jsou pro jógu obzvláště vhodní. Jsou to „zakroucená stvoření“, jejichž pohyby opravdu připomínají jógové ásany.

Vítán je opravdu každý. Je pak na instruktorovi, jak se rozhodne soby zapojit. Někdy například vybídne jogíny k tomu, aby se soustředili a naladili na zvuk, který sobi vytvářejí.

A pokud zrovna nebudete mít chuť jógovat, můžete jít třeba na procházku po ranči, který je sám o sobě nádherný. I tam totiž budete ve společnosti těchto zvířat.

Pokud jste začátečník, který se bojí nejen jógy, ale i sobů, jsou vám k dispozici také lekce bez nich, které jsou určeny na prvotní aklimatizaci na ranč a jógu samotnou. Vybere si zkrátka každý.

Stránky Run Reindeer Ranch uvádějí, že hodiny jógy jsou prospěšné jak pro lidi, tak i pro soby. Zaměstnanci používají lekce k socializaci novorozených sobů, zatímco lidé mají možnost „prohloubit svou praxi“ ve společnosti neobvyklých spolužáků.

 

  • autor: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com