Jóga Zprávy 19. 03. 2020 PDF Tisk

Jóga je věda! A to doslova.

Viceprezident Indie Venkaiah Naidu nedávno řekl, že jóga nemá nic společného s náboženstvím ani politikou, ale upřesnil, že jóga a její prastará tradice je věda, která by měla být praktikována pro zlepšení fyzické i psychické kondice každého z nás.

Jóga je věda! A to doslova.

„Svět potřebuje více štěstí a spokojených jedinců, a to je přesně to, co nás mistr tohoto umění Šiva učil a naučil, a je naší povinností to předávat dál. Šiva byl jeden z prvních jogínů, kteří se tuto vědu snažili co nejvíce polidštit,“ řekl Naidu.

Jóga je prastará tradice, která protahuje tělo, zpevňuje svaly, ale její práce sahá mnohem dál do mysli, kterou dokáže až neuvěřitelným způsobem vyčistit a zklidnit. Proto byla nyní nazvána vědou, která ví, co s tělem udělat, aby jemu samotnému bylo lépe.

Naidu vystoupil na festivalu Maha Shivratri pořádaném Isha Yoga Centrem, které se může pochlubit skoro 35 metrů vysokou sochou tohoto jogína.

„Šiva znamená nejen inspiraci pro jogíny, ale reprezentuje jógu jako celek. Ta nemá být pro nikoho vírou, nýbrž pokusem o transformaci každého člověka, který se ji rozhodne praktikovat,“ řekl Naidu. 

„Jsem velice šťasten a potěšen, že ministerský předseda Narendra Bhai Modi se ujal iniciativy, aby přivedl jógu do Spojených států. A nyní je jóga tu a plní, zdá se, vše, co má. Ještě jednou děkuji iniciativě předsedy Modiho,“ dodal.

Modi sám pojal toto poděkování s lehkým humorem, když zavtipkoval: „Jóga není pro Modiho, ale pro tělo.“ A dodal, že jóga je velmi mocný nástroj pro obnovu těla, mysli i ducha.

 

  • autor: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné