Jóga jako reality show!

05. 02. 2018


Ano, přesně tak. I z jógy se dá udělat pořad, na který se zkrátka budete chtít dívat. A tak vznikla reality show představující životy různých trenérek jógy a to, jak je možné skloubit východní filosofii se západní touhou prodat sebe sama a dělat dobře svůj byznys.

V USA proběhla premiéra jógové reality show „Yoga Girl“, která představila jogínky toužící po slávě. Reality show představující 9 cvičitelek jógy z Los Angeles praktikujících klasickou tradiční jógu a vliv médií na druhé straně nutný pro jejich osobní rozvoj.

Jednou z účinkujících byla i Sophie Jaffe, 33letá jogínka, jedna z těch, která na svých sociálních sítích nabízí jógové pozice povětšinou oděná do plavek. Krom toho, že se Sophie živí jako trenérka jógy, je také majitelkou společnosti propagující raw stravu.

„Naší snahou je ukázat, že i přes to, že chceme prodat samy sebe, a tím svůj byznys, jsme všechny také bezesporu dobří lidé,“ říká a dodává: „to, že jsem na většině svých fotek oblečená do plavek, mě neodvádí od pravdivosti ani celistvosti, i tak se ale může stát, že ta tradiční strana jógy na to může pohlížet negativně, na druhé straně se právě díky tomu jóga dostává mezi nejširší okruh uživatelů.“

I to je možná cesta, jak lidem říct víc o tom, co to jóga zkrátka je a jaké úžasné benefity má.

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket