Jóga Zprávy 17. 06. 2021 PDF Tisk

Jóga jako prevence stresu!

Ačkoliv je většina škol v Indii stále zavřená, ředitelé mnoha z nich se rozhodli zavést pravidelnou každodenní lekci ranní jógy jako jednu z možných cest, jak porazit tamější pandemii covid-19.

Jóga jako prevence stresu!

Iniciátorem této akce je School Headmasters Charitable Association (SHCA), jejíž prezident Zahar Khan k tomu řekl: „Od března, kdy pandemie zasáhla svět, jsme o ničem jiném neslyšeli. Covid byl všudypřítomný. Jedna negativní zpráva střídala druhou. To mělo negativní vliv na psychiku všech, kteří tyto zprávy poslouchali. V tu chvíli jsme se rozhodli, že je nejvyšší čas udělat něco, co pomůže.“

Všichni z SHCA se jednomyslně shodli na tom, že jóga je to správné řešení. „Jóga nemá pozitivní vliv pouze na naše fyzické tělo, velmi dobře ovlivňuje také naši mysl a s ní spjatou psychickou rovnováhu. Jedna ranní lekce doslova nastartuje celý váš den,“ uvedl Khan v jednom z prohlášeních.

„Lekce jsou vedeny přes místní webový portál, který je více osobní než pouhé vložení videa na sociální sítě. K dispozici máme dva jógové trenéry, Sachina Mathurkara a Monali Potdar, kteří nejen že lekcí provedou všechny zúčastněné, ale také jim ukážou, jak má každá pozice vypadat, aby její provedení bylo správné a přínosné,“ doplnil Khan.

Ashnarayan Tiwari, ředitel Adarsh Vidya Mandir, jedné z místních škol, dodal: „Praktikování jógy nám přináší radost a dodává potřebnou energii a sílu. Navíc vidět všechny ostatní ředitele našich škol mě nutí k úsměvu, protože vím, že děláme dobrou věc.“

Cílem je nejen udělat něco pro zdraví těch, kteří to neměli poslední rok zrovna jednoduché, ale také zajistit, aby se ti, kdo pracují ve stejném oboru, mohli alespoň nějak sejít a vědět o sobě.

„Vstát ráno brzy je jedna věc, ale vstát brzy, abyste něco udělali pro své tělo, je to nejpřínosnější, co může být,“ uvedl jeden ze zúčastněných.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné