Jóga Zprávy 08. 07. 2019 PDF Tisk

Jóga jako doporučený lék na bolest

Vzhledem k tomu, že opioidy se těší stále velké oblibě a nepřímo rozbíjejí rodiny v celé zemi, odborník Cedars-Sinai naléhá na lékaře a pacienty, aby se pokusili zvládat bolest bez návykových tablet.

Jóga jako doporučený lék na bolest

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí uvádějí, že míra úmrtí v důsledku předávkování opioidy na předpis byla pětkrát vyšší v roce 2017 než v roce 1999, kdy si vyžádala životy téměř 218 000 Američanů. Mnozí z nich se stali závislými na lécích na předpis po závažném zranění nebo chirurgickém zákroku.

První krok ke snížení závislosti pacientů na lécích na předpis po operaci nebo traumatickém zranění je na lékaři. Pacienti musí pochopit, že zvládání bolesti neznamená, že budou bez bolesti,“ řekl Grant.

„Je důležité, aby pacienti pochopili, že když podstoupíte operaci, nebudete úplně bez bolesti,“ řekl Grant. „Potřebujeme mírnit jejich očekávání a ujistit se, že si jsou vědomi určité pravděpodobnosti, že budou procházet bolestivými stavy. Časem by samozřejmě měla bolest ustupovat, až se do stavu před operací.“

Grantovy návrhy pro léčbu neopioidní bolesti mimo jiné zahrnují. 

„Více a více lékařů neustále zkoumá nefarmaceutické možnosti, jak snížit pooperační bolest. Tyto alternativy zahrnují relaxační techniky, jako je meditace, reiki a jóga, stejně jako terapie založené na cvičeních přizpůsobené každému pacientovi a jeho stavu. Někteří pacienti mohou najít úlevu od bolesti v jiných alternativách, jako jsou esenciální oleje, masáže a fyzikální terapie.“

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com