Jóga Zprávy 09. 11. 2020 PDF Tisk

Jóga jako cesta k lepším orgasmům!

Jóga posiluje hluboký stabilizační systém, vede nás ke správnému dýchání, ale hlavně nás učí lépe vnímat sebe samé. A právě to může být cesta k lepším orgasmům.

Jóga jako cesta k lepším orgasmům!

Spousta žen v produktivním věku nikdy nedosáhla orgasmu se svým partnerem. Z dlouhodobého hlediska se to může jevit jako problém, který se nepříznivě odrazí na sebevědomí a následně i přijetí sebe sama. Nemluvě o tom, že tato skutečnost může "rozhodit" i partnera. Předstírání orgasmu však v tomto případě určitě celou záležitost nijak nezlehčí ani neřeší.

Východiskem z této situace může být pravidelná praxe jógy. Jóga je totiž práce s fyzickým tělem, myslí a dechem a vede nás k propojení se sebou sama tak, aby vše fungovalo, jak má. Správné dýchání umožní procítit a uvědomit si každý sval v těle a postupně pochopit souhru dechu a fyzična.

Jóga jde ale mnohem dál. Pracuje s myslí a učí nás vypnout myšlenky, které jsou často negativní a mohou se projevit v podobě dysfunkce některých částí fyzického těla. Jóga nás navíc učí žít v přítomném okamžiku, být tady a teď. Pravidelnou praxí a následným sebepoznáním se odemkne něco uvnitř nás a budeme tak moci zažívat orgasmus pokaždé, když budeme mít sex. Rovněž pomůže obnovit zájem o intimitu, sex a potěšení z něj.

Jóga nás učí dechem aktivovat každý sval našeho těla tak, aby pracoval, jak má, a ukáže, že i mentální napojení na sval pomáhá k jeho lepšímu zapojení. Navíc dochází během praxe k zapojení pánevního dna, které, pokud je ochablé, ztrácí na efektivitě.

Orgasmy jsou přirozenou součástí života žen i mužů a neměli bychom se stydět za to, že je prožíváme. Stejně by to však mělo fungovat i v případě, že s jejich dosažením máme problém. Pak bychom měli hledat způsob, jak jich dosáhnout.

Jóga je v tomto směru skvělou, účinnou a hlavně zdravou volbou!

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • fotografie: Shutterstock.com

Objednat předplatné