Konference 15. 07. 2019 PDF Tisk

Jóga Dnes KONFERENCE Praha se koná 5.10.2019!

Den plný inspirace, jógy, přátel a společnosti s časopisem JÓGA DNES v rámci Jóga Dnes Konference v Praze. Široký výběr lekcí jógy, jóga EXPO a mnoho dalších překvapení ... Hotel Hilton Old Town Prague 5.10.2019.

Jóga Dnes KONFERENCE Praha se koná 5.10.2019!

>>> Do konce července máte poslední možnost registrace za cenu 1599 Kč (od 1.8. cena 1799 Kč) <<<

Přihláška ZDE

 

Místo konání

JÓGA DNES KONFERENCE 5.10.2019

HILTON Old Town - Praha 1

Program

 lektoři šířka DL  
SÁL A

1A / 9:00 h Energy Power / 75 min
Václav Krejčík, Katka Bílková a Jakub Šamberger
2A / 10:30 h On and off the mat „otevření srdce a sebeláska“ / 90 min
Sára Tichá a Tomáš Strnad

12:00-12:30 h PAUZA
3A / 12:30 h Bhakti balancing vinyasa jóga / 90 min
Šárka Vojáčková
4A / 14:00 h Tantra hatha jóga, „skrytá síla jógy – praxe slunce, měsíce i ohně“ / 90 min
Zuzana Klingrová
5A / 16:00 h Terapie jógou / 75 min
Jakub Šamberger
6A / 17:30 h Meditace pro zářivé dny / 30 min
Václav Krejčík

 

SÁL B

1B / 9:15 h Vinyasa jóga „pulzující a radostná“ / 75 min
Katarína Mikulandová
2B / 10:45 h Prana Vashya jóga / 75 min
Andrea Smékalová

12:00-12:45 h PAUZA
3B / 12:45 h Jóga pro krásu / 75 min
Michaela Dombrovská
4B / 14:15 h Záklony, tak aby byly přínosem tělu i mysli / 90 min
Katka Hilerová Burešová
5B / 16:00 h Slow and deep powerjóga / 75 min
Katka Bílková

 

Popis lekcí

Tantra hatha jóga, „skrytá síla jógy – praxe slunce, měsíce i ohně“ / 90 minut
Zuzana Klingrová

Lekce jógy, která vám poodhalí, co je cesta tantra hatha jógy a jak kombinovat fyzickou, mentální i spirituální praxi, která vám přinese pochopení i poznání opravdového Já. Dozvíte se více nejen o praxi sluneční, měsíční i ohně, ale i o tom, jak na vaši domácí praxi. Lekce zahrnuje povídání, praxi dechových technik, ásan, krijí, meditace.

Jóga pro krásu
Michaela Dombrovská

Jemná jóga s prvky obličejové a oční jógy a závěrečnou relaxací s vizualizací. Základní ásany s důrazem na stabilitu protáhnou i posílí tělo, obličejová a oční jóga povzbudí a projasní rysy tváře a relaxace s vizualizací zklidní mysl a potěší duši. Naučíme se základní sestavu obličejové jógy pro provádění doma a představíme si některé zajímavé techniky i pomůcky k péči (nejen) o krásný obličej.

Bhakti balancing vinyasa jóga
Šárka Vojáčková Konečná

Lekce mírně dynamické vinyasa jógy zaměřené na základní balanční ásany, které nás nutí být zkrátka tady a teď a najít alespoň na chvilku klid jinak rozbouřené mysli. Najít tedy cíl jógy. Lekce za doprovodu harmonia, zpěvu, vybraného playlistu i asistencí v pozicích. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé.

Záklony, tak aby byly přínosem tělu i mysli
Katka Hilerová 

Záklony jsou pohyb, který neděláme příliš často, přestože je pro nás velice přínosný. Praktikanti jógy z nich mají často strach, a tak je ve své praxi vynechávají, respektive dělají je jen tak, „aby se neřeklo“. Záklony mají ale pro nás velice důležité přínosy. Vyrovnávají předklony (jen si uvědomte, kolikrát jste se dnes předklonili, třeba abyste něco zvedli nebo se nahnuli u umyvadla při čištění zubů – a na druhou stranu, kolikrát jste se zaklonili?) a tím napomáhají udržet zdravou páteř a držení těla. Otevírají hrudník a tím napomáhají hlubšímu a tak i zdravějšímu dýchání. A o dalších fyzických i psychických přínosech by se dalo psát dál a dál. Pojďte s Katkou objevit kouzlo záklonů a naučte se je dělat tak, aby tělu prospívaly a neškodily.

Energy Power
Václav Krejčík, Katka Bílková a Jakub Šamberger

Redukujte stres a přidejte jógu. Free flow lekce plná zábavy, kdy se plynule střídají tři lektoři a v dynamickém rytmu vás nechají plynout z jedné ásany do druhé. Formujete celé svoje tělo a intenzivnějším způsobem obracíte pozornost k vědomí sebe sama.

Meditace pro zářivé dny
Václav Krejčík

Dech a práce s ním přivádí do hlubokých stavů koncentrace a stává se přípravou pro hlubokou relaxaci a meditaci ve formě jóga nidry (jógový spánek). Užijte si závěr celého dne, nenechte své tělo odejít dřív a ukončete den směrem k začátku nového!

Vinyasa jóga „pulzující a radostná“
Katarína Mikulandová

Pulz – zázračná jednotka života, dech – magický průvodce člověka a pohyb – život sám. Vidět tlukot srdce, slyšet dech, procítit pohyb a propojit se sám se sebou. I o tom bude společné jógové pohybování se.

Prana Vashya jóga 
Andrea Smékalová

Jemná flow jóga otevírající hrudník a vytvářející prostor vnitřní laskavosti. Zkrácená sestava pro vlastní praxi v rámci flow dechu, zakončená pránájámou a relaxací.

On and off the mat „otevření srdce a sebeláska“
Sára Tichá a Tomáš Strnad

Láska k sobě je jedním z těch klišé termínů, jako je „vděčnost“ nebo „nech to jít“, které stále pořád slyšíme a zní skvěle, ale opravdu víme, co to znamená? Na této lekci budeme cvičit jógu způsobem, jaký se mi líbí nejvíce: na jóga podložce i mimo ni. Můžete se připravit na 90 minut vinyasy soustředěné na záklony, kde vám ukážeme náš oblíbený způsob, jak pracovat na uvolnění páteře a otevření přední části těla. K závěru proběhne diskuze a meditace. Na této lekci vám ukážeme, jak pracovat skrze vaše tělo směrem k více milujícímu vztahu k sobě i ke všem kolem sebe.

Terapie jógou
Jakub Šamberger

Cílem jemné jógy v této lekci bude uvolnění zad i mysli, regenerace vaší páteře, protažení zkrácených svalů. Vyzkoušíte si důraz na správné držení těla, dech a zaměření pozornosti sami na sebe.

Deep and slow powerjóga
Katka Bílková

Cílem powerjógy je hledání cesty k rovnováze. Oslovíte-li tímto tréninkem celé tělo propojením síly a pružnosti, stejné kvality se projeví i v mysli. Pozvolné plynutí ásan, ale přitom delší čas v nich strávený nastaví vaše tělo na to, co právě potřebuje, ať je to síla, flexibilita a nebo klid.

 

-jd-

Objednat předplatné