BLESKOVĚ
Konference 22. 08. 2016 PDF Tisk

JÓGA DNES Konference Praha 2016

15.10. se v pražském Clarion Congress Hotelu uskuteční další setkání Jóga DNES Konference Praha 2016. Přijďte si zacvičit, načerpat inspiraci a objevit nové... v rámci Jóga EXPO.

JÓGA DNES Konference Praha 2016

Konference JÓGA DNES v Luhačovicích přivedla do sportovní haly Radostova více než 200 účastníků a v rámci Jóga EXPO i mnoho vystavovatelů a prodejců produktů souvisejících se zdravým životním stylem a jógou. Lektoři jógy byli z Česka a Slovenska a většina účastníků JÓGA DNES konference vydržela cvičit až do závěrečné lekce. Pro organizátory akce a instruktory to byly krásné 3 dny strávené v lázeňském městě, a tak doufáme, že si všichni účastníci z konference odnesli příjemnou náladu, bohatou jógovou inspiraci a příjemná setkání.

15.10. se v pražském Clarion Congress Hotelu uskuteční další setkání s našimi čtenáři. Zajímaví a inspirativní instruktoři Katarína Mikulandová, Veronika Ševčíková, Václav Krejčík, Jakub Šamberger, Dagmar Volfová, Radka Pekelská, Lenka Oravcová, Aneta Králová, Ondřej Lunga a Alena Vejříková se na vás již těší. Velké Jóga EXPO vás inspiruje a také budete moci ochutnat různé zdravé dobrůtky, čaje nebo si pořídit příjemné oblečení na jógu a jógové pomůcky.

Těšíme se na vás na pražské JÓGA DNES KONFERENCI 15. 10. 2016.

Přihlášky na Konferenci naleznete ZDE!

  

Program Konference

8:30 prezence

HALA – lekce A

9:30 Power jóga refresh – Václav Krejčík a Jakub Šamberger (60 min)

10:45 Šivananda jóga – Radka Pekelská (90 min) 

12:45 Čakra jóga – Dagmar Volfová (75 min)

14:15 Vinyasa slow – Katarína Mikulandová (75 min)

16:00 Jóga terapie – Lenka Oravcová (75 min)

17:30 Flow jóga – plujte na vlnách moře – Markéta Faustová (60 min)

 

MALÝ SÁL – lekce B

9:00 Aštanga jóga – Veronika Ševčíková (90 min)

10:45 Jógový pohyb jako radost nebo hazard – MUDr. Aneta Králová (90 min)

13:00 Jóga, Indie a iluze – Václav Krejčík (60 min)

14:15 Fascie a jóga – Ondřej Lunga (75 min)

16:00 Hatha jóga s meditací – Alena Vejříková (75 min)

  

Popis lekcí

Power jóga refresh

Lekce plynulého spojení ásan v rytmu dechu jako nekončící kruh perel, jejichž krása vynikne ve chvíli zastavení a zaměřené pozornosti. V rámci lekce se rozvíjí síla a pružnost nejenom těla, ale především mysli. V jednoduchosti je rozvíjeno teplo a teplo je využíváno pro refresh body & mind. 

Šivananda jóga

Pojďte vnímat sami sebe, své tělo, prožitek z dechu, pohybu a koncentrace… Šivananda hatha jóga patří k největším školám jógy na světě. Tento systém byl vytvořen Swami Sivanandou (1887–1963) a později se Swami Vishnudevananda (1927–1993) zasloužil o rozšíření učení po celém světě. Šivananda hathajógová sestava se skládá z učení kontroly naší mysli skrz náš dech a pránájámu a ze základní sestavy ásan, která byla vytvořena dle velmi specifických pravidel tak, aby sekvence ásan velmi účinně pracovala jak na fyzické, tak na energetické úrovni člověka a postupně harmonizovala energii sedmi základních čaker. Přijměte pozvání na lekci a budete se cítit skvěle! 

Čakra jóga

Čakry fungují jako generátory a rozvodny vitální energie (prána šakti) i matrice pro vědomí na cestě jeho rozvoje. Každá čakra je spojená s konkrétními kvalitami a projevy energie v těle i orientací našeho vědomí dovnitř (k sobě samému) a ven (do vztahů). Každá čakra také obsahuje konkrétní podmínění i potenciál, které se mohou promítnout v našem hrubém těle (anatomii a fyziologii), v naší mentální krajině (psycho-emoční úrovni) i poli naší duše. Vědomá práce s čakrami propojuje tělo, mysl a duši s makrokosmickými silami, které zrcadlí, a vede tak člověka k jednotě s vlastní esencí. Lekce obejme praxi tantrické hatha jógy zaměřené na mapování vazeb mezi čakrami a různými poli našeho bytí a jeho prožívání. Lekce je vhodná pro širší spektrum jógujících. 

Kontraindikace: těhotenství, akutní stavy nemoci, rekonvalescence, epilepsie, schizofrenie.

Vinyasa slow

Jemně dynamická sekvenční hodina jógy, zaměřená na uvolnění ramen, beder a kyčlí. Spojení dechu s ásanou, myšlenky s pohybem a těla s prostorem.

Jógová terapie

Propojení tradičního jógového cvičení s poznatky moderní fyzioterapie – především vývojové kineziologie a integrální anatomie. Lehké zdravotní cvičení zaměřené na rozvoj stability, mobility a vnímání těla. Podle vývojové kineziologie existují určité základní stavební prvky pohybu. Čím méně jich pohyb obsahuje, tím větší je poškození pohybového aparátu. Tyto základní elementy pohybu budeme hledat pomocí jógových technik – vědomého pohybu a dechu.

Flow jóga – plujte na vlnách moře (inspirace Shiva Rea)

Meditujte v pohybu. Plujte jako na vlnách moře. Nechte se rozhoupat i zklidnit jemným vánkem svého dechu. Roztančete svou páteř. V plynulých pozdravech slunci prozkoumejte břehy své podložky, abyste v závěru přistáli v klidném přístavu své duše. (inspirace Prana Flow Yoga, vodní element, Shiva Rea)

Aštanga jóga

V sobotu 15. 10. 2016 v 9:00 hodin zahájí den a Jóga Dnes Konferenci vedená lekce aštanga jógy. Lekcí budete provedeni příjemným tempem od pozdravu slunce, přes jednotlivé ásany až po závěrečné pozice ve zkrácené verzi I. série aštanga jógy. Ásany budou vždy uvedeny v různých variantách obtížnosti tak, aby byly dostupné všem, pokročilým i začátečníkům. Klíčová pozornost bude věnována dechu, který v těle rozproudí energii, zklidní mysl a uvolní nežádoucí toxiny. Výsledkem bude radost :) a krásný pocit lehkosti!

Jógový pohyb jako radost nebo hazard

Józe se v dnešní době přisuzuje velké množství léčivých, někdy až nadpozemských účinků... 

Je to ale vždycky pravda? Je skutečně jóga pro každého? A existuje jen jedno správné provedení ásan? Lekce spojená s přednáškou lektorky MUDr. Anety Králové. 

Jóga, Indie a iluze

Jak viděl a vnímal Indii Václav Krejčík? Povídání o cestování a zážitcích z Indie.

Fascie a jóga

Fascia jóga je zaměřena na spojení teoretických východisek v oblasti výzkumu funkce fascií a využití v samotné jógové praxi. Půjde o to, ukázat ve vybraných ásanách jak vylepšit či optimalizovat tensegritu pomocí principů fasciálního tréninku – myofasciálního uvolnění a proprioceptivní aktivace. Pro tento účel budeme využívat speciální masážní pěnové válce a míčky, vysvětlíme jaké techniky a postupy využívat. 

Hatha jóga s meditací

Nechte se unést rytmem svého dechu a rozplynout na vlnách hatha jógy s Alenou Vejříkovou. Jemná hathajógová praxe na závěr dne bude o uvolnění, protažení a relaxaci. Zastavíte se a zklidníte v nenáročných ásanách, postupně prodýcháte a zrelaxujete jednotlivé partie těla. Díky harmonickému propojení pozic se ponoříte více do sebe sama, objevíte svůj dech, prázdnotu mysli a vnitřní obrazy. V závěrečné hluboké meditaci očistíte mysl i duši. Na Alenině lekci jako by se zastavil čas a zmizel prostor. Přijďte zažít meditaci v pohybu.

 

  • -jd-
  • zdroj fotky: Shutterstock.com 

Objednat předplatné