Spolupracujeme 10. 11. 2016 PDF Tisk

Jóga, očista a rituály

Je jednoduché odjet do Indie. Stačí jen koupit letenku a letět.... a pak se nechat unášet indickými ulicemi a realitou východního světa..

Jóga, očista a rituály

Barvitá jógová knížka přivádějící čtenáře do naprosto jiného světa asijského kontinentu. Indický způsob života a náš - západní se vzájemně ovlivňují a ve slovech Václava Krejčíka, autora knížky, přinášejí našemu životu nadhled, zamyšlení, ale zároveň také lehký zmatek v mysli.

Je jednoduché odjet do Indie. Stačí jen koupit letenku a letět. Na místě si zajistíte ubytování, které je jako vše okolo, velice levné, nechcete-li zažívat na Východě luxus Západu, který tam také je. Cestujete, studujete jógu, nebo jen tak zíráte na situace indické ulice, které pro běžného Zápaďana jsou často naprosto nepochopitelné. Množství barev, vůní a pachů, nepřeberné množství lidí, rikš, zvířat, vymožeností civilizace a také odpadků tak formuje váš postoj k Indii a její civilizaci. Buď si ji zamilujete a nebo musíte okamžitě odjet pryč.

Václav Krejčík Indii navštívil již podruhé. Kniha vypovídá o jeho pobytu barvitými slovy a autentickými prožitky. Mimo jiné, strávil 14 dnů na ájurvédské očistné klinice a ihned po očistě od A do Z se vydal na dovolenou do Toskánska, která pracně nabitou očistu zcela porušila. Nenarušila však jen vnitřní chod těla. S šokovaným tělem se nemohla srovnat ani mysl a dokončení knihy Jóga, dech a rituály začalo zadrhávat. Prostě nešla dokončit. Až na cestách po Americe a především Havaji se “něco” uvolnilo a kniha byla dopsána, vlastně by se dalo říci i přepsána. Jak tato pestrost zážitků ovlivnila jeho tělo, mysl a psychiku se můžete dočíst v příbězích z mnoha zemí. Můžete prakticky vyzkoušet ájurvédské postupy očisty a stravu, jógové ásany a praxi jógy, stejně jako se můžete začíst do mytologie a filosofie jógy přenesené do dnešních dnů.

 

Knihu Jóga, očista a rituály od autora V. Krejčíka si můžete zakoupit na e-shopu Joga Market.

 

  • -jd-
  • foto: archiv autora, nakladatelství GRADA

Objednat předplatné