Jóga zdraví 15. 09. 2011 PDF Tisk

Jóga a vědci

Skupina mezinárodních odborníků z vysokých škol Haifa (Izrael), Leeds (Velká Británie) a Harvard (USA) se domnívá, že tradiční indické techniky relaxace a jóga, mají své vlastní genetické a biologické...
Jóga a vědci
Skupina mezinárodních odborníků z vysokých škol Haifa (Izrael), Leeds (Velká Británie) a Harvard (USA) se domnívá, že tradiční indické techniky relaxace a jóga, mají své vlastní genetické a biologické výhody. Svalová relaxace, dechová cvičení, cvičení ásan a meditace pomáhají duševnímu a tělesnému rozvoji, snižují známky stresu a úzkosti, posilují imunitu, a zabraňují vlivu stresových hormonů. Fyziologové poznamenávají, že tato pozorování byla provedena u lidí, kteří praktikují jógu několik let, stejně jako u začátečníků.
Terapeuti tvrdí, že díky své relaxační vlastnosti, může jóga pomoci vyléčit obrovské množství nemocí, jako jsou různé bolesti, sterilita, revmatická artritida, nebo například nespavost. Bylo zjištěno, že jóga aktivuje více než 2 tisíce genů, které ovlivňují buněčný metabolismus, imunitní odpověď na oxidativní poškození buněk a tkání a chronické napětí. Lékaři především analyzovali krevní buňky imunitního systému, aby mohli lépe pochopit efektivitu cvičení jógy. 
Vědci říkají, že pokud chcete podporovat své zdraví a mít prospěch ze cvičení jógy, pak je třeba cvičit jógu alespoň 20 minut denně.
Zdroj: www.yogajournal.com

Objednat předplatné