BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 26. 07. 2021 PDF Tisk

Jóga a duševní zdraví

Stále častěji se ukazuje, že jóga je tou správnou a hlavně účinnou cestou, jak posílit a uchovat své duševní zdraví!

Jóga a duševní zdraví

Podíl na tom má nejen doba, ve které žijeme a která je – chtě nechtě – velice rychlá a přeplněná technickými vymoženostmi, ale také fakt, že lidé stále častěji potřebují od hektičnosti každodenního stresu utéct. V tom jim pomáhá jóga, kterou lze praktikovat kdykoliv a téměř kdekoliv.

Mnoho lidí se kvůli sedavému způsobu života uchyluje k józe, aby odstranili bolesti zad, protáhli zkrácené svaly a celkově se cítili po dni plném stresu v uzavřené kanceláři fit a nabití energií.

A tak se není čemu divit, že spousta dospělých, ale také dětí začalo cvičit jógu, která díky kombinaci fyzických ásan, správně zvoleného dechu a meditaci přináší nejen žádané uvolnění těla a mysli, ale celkově zlepšuje zdraví a náhled na život.

Méně bolesti a více energie, lepší trávení, klidnější mysl, to vše je podle odborníků jen pár z mnoha benefitů této takřka zázračné metody cvičení.

„Hlavním problémem dnešní doby je, že mnoho lidí kvůli stresu v práci zatíná ramena a následně kulatí celá záda, páteř si sesedá a bolesti beder na sebe nenechají dlouho čekat. Lidé se nesoustředí, protože je na ně vyvíjen silný tlak spolu s požadavkem na velké, často až nepřijatelné výkony, jejich mysl neustále kmitá, aniž by byla schopná se zastavit. S tím vším však jóga může pomoci,“ nechal se slyšet Shesh Shukla, jógový instruktor.

Jóga tak může být jednou z cest, která nám ukáže nový způsob, jak se cítit dobře a neztrácet hlavu v situacích, kdy to není tak úplně nutné.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné