O životě 20. 05. 2013 PDF Tisk

Jedno splněné přání může změnit život

Jedno splněné přání může změnit život. Na Den dětí, tedy 1.6.2013, se část Prahy zahalí do pod roušku vlídnosti, náklonnosti a pomoci druhým. A rovnou těm nejmenším, kteří pomoc potřebují nejvíce. Par...
Jedno splněné přání může změnit život
Jedno splněné přání může změnit život.
Na Den dětí, tedy 1.6.2013, se část Prahy zahalí do pod roušku vlídnosti, náklonnosti a pomoci druhým. A rovnou těm nejmenším, kteří pomoc potřebují nejvíce. Park Ladronka se v tento skotačivý den, plný dětského smíchu a dobrůtek, doslova vyzuje z podoby. Jak to? Protože tu proběhne historicky první Prague Barefoot Run – nezávodní charitativní běh naboso. 
Semínko této myšlenky se zrodilo ve VIVOBAREFOOT Náměstí Míru, jenž je domovem bosého životního stylu. Petra, spolumajitelka, má velmi otevřené srdce a odjakživa pomáhala lidem. Její velkou touhou je podporovat především děti, ať již postižené či bez domova. Děti jsou naše budoucnost. Pak, jako z čistého nebe blesk, přišla i myšlenka uspořádat Barefoot run, stejně tak, jak je tento běh známý po celém světě. Celý náš tým je nesmírně šťastný, že se tato bohulibá událost ujala a setkala se - jen a jen - s pozitivním ohlasem. Jelikož s organizováním podobných akcí nemáme žádné zkušenosti, měli jsme opravdu velké štěstí, že jsme poznali Patrika Béma, představitele agentury ForDreams, který nám byl sympatický již od samého začátku. Je to úžasný organizátor, pro kterého tato akce byla příjemnou výzvou a žádná překážka pro něj není nepřekonatelná.
Naše fylozofie je jasná – na boso je to nejlepší. Žádná bota, nejlepší bota. Vzhledem k požadavkům dnešní doby a trendům společnosti, jsou boty téměř všude nezbytnou podmínkou, abyste byli vpuštěni do obchodu, restaurace a hlavně do zaměstnání. Z tohoto důvodu existují naše „bosé boty“, které simulují téměř dokonale skutečnou chůzi na boso. Co je však velmi zásadní, žádné boty na dětské noze co možná nejdéle. Je to tak důležité, jako dbát na jejich prospěch ve škole či kvalitní stravu. Dětské chodidlo je až do 21let stále v permanentním růstu a vývoji, pokud jej budete obouvat do tuhých, špatně tvarovaných a neprodyšných botiček, máte zavařeno na deformity různých podob a to nejen chodidel. Takže, děti – boty dolů a šup bosky do parku! A vzhledem k tomu, že na světovém trhu existuje ještě jedna známá značka bot, s podobnou fylozofií, a to Vibram FiveFingers, dovolili jsme si je ke spolupráci na této akci na Den dětí, přizvat.
Uspořádání této události, pomoci dětem v nouzi, kvituje ředitelka organizace Dejme Dětem Šanci, paní Michaela Chovancová: „Jsem šťastná, že se náš projekt rozhodli podpořit také organizátoři  1. ročníku „bosého běhu“ – Prague Barefoot Run, Patrik Bém z ForDreams a Petra Vonšovská s Danielem Visserem z Vivobarefoot-Mírák. Patrikovi i všem běžcům, již registrovaným i těm, kteří se teprve k registraci chystají, velice děkujeme za jejich podporu!” říká s vděkem v hlase. 

Na akci jsme pozvali i Barefoot Teda McDonalda, který je naším kamarádem a naše pozvání, i spolu se svou tureckou princeznou, s velkým nadšením přijal. Do České republiky se moc těší a těší se na to, že se s vámi a s dětmi, bude moct podělit o své celoživotní zkušenosti, vědomosti a hlavně, že vás zasvětí do bosého životního stylu, který mu je již tolik let vlastnít. Je to smíšek, který má srdce na dlani a miluje lidi. Lepšího člověka, pro takovou lidskou událost, jsme tedy získat snad už ani nemohli. Přináší navíc do ČR i LUNA SANDALS, které budou k dostání u nás ve VIVOBAREFOOT Náměstí Míru. LUNA SANDALS objevil u samotných mistrů běhu z Měděných Kaňonů. Tyto sandále jsou kus od kusu ručně vyráběné a tým Tedových „spoluopičáků“ se již rozrostl na 13. Již brzy budete mít i vy možnost poznat pocit minimalistických „kristusek“, které zdobí nohy Tarahumarů. Budou k mání tři modely, které podtrhnou vaši zvířecí osobnost a budou sedět místům, do kterých v nich vyrazíte. MONO jednoduše na vše, VENADO lehké a elegantní a OSO do drsnějších podmínek.
Proč byste se měli přidat i vy? Jelikož to bude unikátní den, s unikátním posláním, s unikátními zážitky. Ať už máte děti či ne, jistě vám není lhostejné, že někdo nemá ani desetinu toho, co vy. Třeba možnost naučit se nějaký světový jazyk, nebo řidičák, anebo rovnátka. Tím, že se registrujete na tento běh, přispějete minimální částkou 100,- Kč jako “startovné”. Startovné v celé výši bude odevzdáno na podporu projektu neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI o.s., „Přál(a) bych si…“
A nebojte se, že to bude jen boso-nuda v parku na párku v rohlíku. Během celé akce bude velmi bohatý doprovodný program od hudby, možnosti se zdravě nadlábnout, či vyzkoušet si různorodé bosé aktivity jako je Ashtanga jóga, chůze po skle (nebojte se, vše za účasti profíků) či slack-line, bojová umění a seznámení se s bosým životním stylem. 

Takže, stručně jasně výstižně: - V evidenci je více než 190 dětských snů a přání od dětí z celé České republiky. Přispět můžete přímo na místě symbolickým příspěvkem za některé atrakce. - Podmínkou registrace účastníka běhu je příspěvek na  přání vybraného dítěte v libovolné výši, minimální příspěvek je skutečně symbolický – 100 Kč, maximální není omezen. - Kdy: 1.6.2013 Kde: Park Ladronka Trať: asfaltový povrch, 4 200 m (nemusíte přímo běžet, stačí jít)

A abyste si mohli udělat jasnou představu o tom, jak to celé bude probíhat, zde je itinerář: Program: 10:00 představení celé akce, spolupracujících organizací, partnerů a hostů představení projektu „Přál(a) bych si …“ za účasti patronky projektu, herečky Jitky Schneiderové a zástupců organizace Dejme Dětem Šanci 11:00 Workshop na téma bosé běhání a chůze na boso, přednáší Barefoot Ted McDonald, běžec, propagátor bosého běhu a jeden z hlavních hrdinů knižního bestselleru Zrozeni k běhu (Born to Run) 11:45 rozcvičení před během pod vedením Petry Vonšovské, certifikované cvičitelky 12:00 start hlavního běhu v rytmu bubnů Tokhi & GROOVE ARMY 13:00 start dětských běhů 13:30 slavnostní předání některých splněných přání dětem 
Doprovodný program v průběhu celého dne: - The Bluemoon – pražská revivalová kapela - Gyals – dívčí taneční skupina –taneční workshop pro děti - slackline (chůze po laně) - ukázka chůze po skle - buřtíky, párečky, klobásky, domácí hamburgery všechno v prvotřídní bio kvalitě – Ekofarma Rybník - pivo a limo z benešovského pivovaru Ferdinand - bosá běžecká škola - Daniel Visser, certifikovaný trenér bosého běhání - hry a tvůrčí dílny pro děti - šlapací autíčka Kettler - FAST Defense - Učíme lidi vypořádat se s každou úrovní konfliktu pomocí sebejistoty a získané vlastní zkušenosti. Děti učí vypořádat se se šikanou ve všech podobách a na všech stupních.     www.vivobarefoot-mirak.cz  

Objednat předplatné