Jóga Zprávy 16. 07. 2020 PDF Tisk

Jak zhubnout pomocí jógy dle návodu Swamiho Ramdeva

Jóga je duchovní praxe sjednocující tělo, mysl a ducha, nicméně mnozí praktikují jógu jako fyzickou aktivitu za účelem zhubnutí. Jeden z nejvýznamnějších indických jógových guru Swami Ramdev doporučuje dvoutýdenní jógu spolu s ájurvédskou léčebnou procedurou všem, kteří trpí obezitou, protože podle něj jim tato kombinace pomůže skutečně zhubnout.

Jak zhubnout pomocí jógy dle návodu Swamiho Ramdeva

Ve zprávě pro India TV News Swami Ramdev uvádí konkrétní ásany, dynamické sestavy a pránájámické techniky, které mohou pomoci snížit tělesný tuk a zároveň zvýšit energii. Ásany doplněné po domácku vyrobenými ájurvédskými preparáty pak mohou pomoci redukovat tělesnou váhu až o 10 kg za 2 týdny.

A o jaké ásany jde?

Tirjak tádásana neboli pozice stromu ve větru
Tirjak tádásana je dynamická pozice vestoje protahující boční části těla, která se také používá v šankhaprakšálaně, procesu čistícím střeva pomocí vody a šesti předběžných purifikací „šatkarma“.

Trikónásana neboli pozice trojúhelníku
Trikónásana je aktivizující pozice vestoje, která zapojuje nohy, střed těla a horní část trupu, kdy ukláněním do boků dochází k protahování. Podle Ramdeva tato ásana pomáhá snižovat váhu okamžitě, jakmile je praktikována alespoň 50krát během lekce.

Kónásana neboli boční úhel
Kónásana je pozice vestoje protahující boční části těla, která prodlužuje páteř a boky. Ramdev říká, že tato ásana přeměňuje tukové buňky na energii.

Pádahastásana neboli hluboký předklon
Pádahastásana masíruje vnitřní orgány, protahuje svaly zad a nohou a zlepšuje zažívání.

Ramdev dále uvádí, že je dobré zařadit do každé lekce pozdravy slunci, které díky své dynamice působí jako kardio a pomáhají tak lépe pálit tuky v našem těle. Ideální je praktikovat tuto vinjásu 25krát, aby tělo dostalo energii a metabolismus pracoval tak, jak má.

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • worldyoganews.com
  • foto: Shutterstock.com

 

Objednat předplatné