O životě 26. 08. 2016 PDF Tisk

Jak si prodloužit život

Ne nadarmo se říká, že smích je nejlepší lék...Na lidi, kteří se na vás mračí, se usmějte o to více a nenechte si zkazit náladu!

Jak si prodloužit život

Minulý týden jsem si prodloužila život. V práci jsem si vypsala dovolenku a vyrazila na týden s jógou v Černé Hoře. Pro mě jako cvičitelku je to samozřejmě napůl pracovní dovolená, ale není práce jako práce a tento týden mi byl opravdovou odměnou. Od doby, kdy jsem se poprvé odhodlala nechat na týden rodinu samotnou a odjet s partičkou rozjařených holek (holkám je mezi dvaceti a šedesáti), jsem ani jednou nevynechala, a vždycky se na tento „holčičí“ týden moc těším. Aby ne, doma mám samé kluky.

Černá Hora mě okouzlila především svojí přírodou. Z moře je úžasný pohled na nádherné hory a z hor se nemůžete vynadívat na nekonečné modré moře. A co teprve, když vyjde počasí… ale to nám, bohužel, tak úplně nevyšlo. Ve Wikipedii se píše: „Léta jsou suchá a některé letní měsíce mohou být prakticky bez deště.“ Tentokrát zapršelo. Každé ráno jsme poctivě „zdravily slunce“ a doufaly, že mraky zmizí. Nakonec se povedlo. V polovině týdne už jsme se smažily na pláži.

Letní sezóna se teprve rozjížděla. Nutno dodat, že místní se rozjíždějí spíše opatrně a pozvolna než na plný plyn. V hotelu postupně přibývaly cedulky s pokyny pro turisty, kuchař každý den přidal na švédský stůl o chod víc a pravděpodobně se vybalovalo nádobí, protože první dny jsme marně hledaly lžičky na zamíchání kávy nebo talířek na salát. Kupodivu nám to nevadilo. Od rána do večera panovala skvělá nálada. Ranní jógu doprovázelo šumění moře, zpěv ptáků… jednou i sekačka na trávu, ale naštěstí sekání trávy nepatřilo k oblíbeným činnostem místního personálu. Se zavřenýma očima jsme praktikovaly pránájámu, vdechovaly svěží mořský vzduch, a jak říká můj kamarád, rozšiřovaly jsme své hrudní košíčky. Přes den jsme na pláži střídaly šavásanu – pozici mrtvoly s plaváním a v podvečer, kdo měl chuť, protahoval a posiloval své tělo i v náročnějších pozicích.

A to nejdůležitější? Prodlužovaly jsme si život smíchem. Neustále se odněkud ozýval výbuch zdravého smíchu. Smály jsme se samy sobě, smály jsme se všem nedostatkům, na které jsme narazily, smály jsme se jen tak pro radost. Snad nám to chvíli vydrží. Včera v obchodě se na mě nepříjemně mračila prodavačka, chudák asi ještě neměla dovolenou. Tak jsem se na ni usmála…:)

 

  • autor: Martina Horáková
  • zdroj fotky: Shutterstock.com

Objednat předplatné