Vzdělávání 21. 02. 2023 PDF Tisk

Jak se naučit učit jógu?

Tým Power Yoga Akademie vkládá své znalosti, zkušenosti, um a srdce do vzdělávání pro instruktory jógy. Naučíme vás, jak vyučovat jógu do hloubky, abyste si uvědomili, že jste jedineční a to, co předáváte, je dar. Přijďte mezi nás a společně se posuneme dál – vy na své nové cestě a my v učitelské praxi.

Jak se naučit učit jógu?

Sám učím jógu přes 20 let a ve světě zdravého životního stylu, fitness, aerobiku a mindfulness se pohybuji už 30 let. Miluji učení se novým věcem, a tak vyhledávám každou příležitost pro další poznání. Příval informací však potřebuje také čas na vstřebání a prožití v osobní praxi. Má jógová cesta je kombinací naučených teoretických znalostí, pochopení a respektu ke zkušenostem a víry v sebe sama. 

Jóga mně učarovala. Je pravdou, že na začátku mě téměř až nenápadné pohyby odrazovaly, ale postupně se otevřela cesta k dynamice, která mně přináší uspokojení už dvacet let. Časem se přidalo i hluboké „nicnedělání“, uvolnění a meditace v jóga nidře a restorativní józe – tolik tváří „jednoho“ je mimořádné.

Moje zkušenosti a zkušenosti mých kolegů-lektorů učitelského jógového týmu Power Yoga Akademie předáváme společně v rámci vzdělávacích kurzů Instruktor jógy, akreditovaných MŠMT a Yoga Alliance. Mám rád, když variabilita utváří cestu, a proto ve své škole neučím sám. Předávám svůj úhel pohledu stejně jako moji kolegové zase inspirují svou vlastní cestou. A i když každý jinak, přesto všichni společně učíme jeden systém, kterému věříme a ctíme ho.

V našich kurzech vám ukážeme, jak vyučovat jógu do hloubky, vnímat, cítit, opřít se o tradici i současné výzkumy z oblasti práce s myslí, pohybu a jógy. Naučíme vás rozvíjet jógovou praxi a budeme vás inspirovat na cestě učitele jógy.

Naučit se vyučovat jógu – to je proces, kterým vás provedeme v Power Yoga Akademii. V závěru tohoto výcviku v rámci základního kurzu budete nejenom umět učit jógu, ale i ji přenášet do běžného života. 

Náš základní kurz reflektuje novinky především z oblasti principů zdravého pohybu. Jógová praxe, kterou se na kurzu učíte, rozvine vaše dovednosti a podpoří vaše schopnosti. Vše bude prozkoušeno v menších, či větších tréninkových skupinkách, kde budete modelovat různé způsoby praxe jógy. Natrénujete si pozice, techniky dechové (pránájámické), koncentrační i meditační a naučíte se je adaptovat na různé podmínky. V rámci přednášek filozofie a historie jógy budete hledat způsoby, jak využít historie a současně ji přenést do běžného života.

Kurz je vhodný pro každého, kdo má rád jógu, zdravý životní styl a chtěl by toto všechno předávat zájemcům ze stran studentů/klientů. Kurz však slouží i jako seberozvojový trénink k uvědomění si jógy – jako cesty dovnitř sebe sama.

Důležitým předpokladem je maturita, nadšení a radost z jógy, základní jógová praxe v rámci běžných lekcí jógy nebo praktikování jógy doma. Vůbec nemusíte mít strach, že byste museli umět nějaké těžké pozice a další techniky. O všechno ostatní, tzn. teorii i praxi, se postaráme my v Power Yoga Akademii, která již 20 let školí nové instruktory jógy s akreditací MŠMT, nebo i s certifikací Yoga Alliance.

Základní kurzy pro nové instruktory jógy rozvíjejí dovednosti učit jógu, zaměřují se na pohyb lidského těla, staví základy na tradici s respektem k nejnovějším výzkumům v oblasti jógy, pohybu a práce s  myslí.

Přihlásíte-li se min. 2 měsíce předem, je možné čerpat slevu EARLY BIRD, tj. snížení poplatku za kurz o 2000 Kč. Pravidla naleznete na webu.

Studium je kombinované. 30 hodin v rámci výuky je distančních (on-line + doporučené materiály ke studiu) a zbylá časová dotace probíhá prezenčně. V rámci kurzu 150 hodin získáváte certifikát MŠMT. V rámci kurzu 200 hodin získáváte certifikát MŠMT a současně Yoga Alliance.

Pokud se na začátku nepřihlásíte do kurzu 200 hodin, můžete využít speciální nabídku na doplnění vzdělání v rámci pokračujícího semináře Yoga Teacher UPGRADE, jenž je určen pouze pro absolventy Power Yoga Akademie základních vzdělávacích kurzů Instruktor jógy.

Praha, 28. 4. – 17. 12. 2023, Yoga Teacher - 200 hodin

Využijte nabídku EARLY BIRD- při platbě do 28.2.2023 je cena o 2000 Kč nižší!

Praha 7. 8. – 19. 11. 2023, Instruktor jógy - 150 hodin

Objednat předplatné