BLESKOVĚ
Psyché&Duše 26. 05. 2023 PDF Tisk

Jak přitáhnout do života to, po čem opravdu toužíme

Také si někdy říkáte, co byste si v životě přáli, představujete si, jaké by to bylo, ale poté Vás z toho snění vytrhnou negativní myšlenky?  Tohle se ti nikdy nemůže vyplnit, prober se, nejsi v pohádce. Takové štěstí nemáš, tohle se tobě nikdy nestane. Buď ráda za to, co máš a příliš si nevymýšlej. To je nereálné, nemáš k tomu potřebné znalosti. Ona by o tebe stejně zájem neměla. “  Možná se Vám jako bonus objeví představa, jak špatně by daná situace mohla dopadnout, a tak se raději vrátíte do reality, ve které nejste úplně spokojení, a kde se Vám neustále opakují podobné scénáře.

Jak přitáhnout do života to, po čem opravdu toužíme

Každý člověk na světě si může splnit to, po čem jeho srdce prahne. Ať už jde o spřízněnou duši, překrásný rodinný dům, práci snů nebo třeba dovolenou plnou dobrodružství. Možná Vás teď napadá:  A proč se to tedy neděje, když toho může každý dosáhnout? Z jakého důvodu potkávám stále nevhodné partnery/ řeším podobné situace v zaměstnání? “  Tím hlavním sabotérem je naše mysl, která se brání jakékoliv změně a raději jede ve známých, zajetých kolejích.

Důležitým  krokem je otevření se něčemu novému, co nás často i děsí. Vystoupit z komfortní zóny, čímž si do života začneme přitahovat nové příležitosti. Je třeba odhodit strach, umlčet hlasy, které nám našeptávají pouze samá negativa a začít se těšit na nový život, po kterém jsme vždy toužili.

Než však začneme, musíme si ujasnit, proč to chceme, abychom byli následně schopni zvládat i výzvy s tím spojené. Najít motor, který nás bude na této cestě pohánět. Přemýšlejte, co pro Vás tento cíl znamená, jak to ovlivní Vaše emoce, tělo, každodenní život, přinese to do Vašeho života více lásky, radosti a naplnění? Představte si, že Vás přátelé pozvou na oslavu, kde se seznámíte s osobou, která by mohla být Vaším vysněným partnerem. Celý večer se smějete, povídáte si, sdílíte podobná témata a užíváte si přítomnost jeden druhého. Vyměníte si kontakty s tím, že se brzy sejdete. Dostane se
k Vám ale informace, že dotyčný/dotyčná žije s partnerem/partnerkou. Jaké myšlenky se Vám začnou honit hlavou? Proč mi to neřekl/a? Lhal/a mi? Na žádné rande nejdu. A nyní přijde na řadu si uvědomit, co Vás k té druhé osobě tak táhlo, jak jste se s ní/ním cítili a proč stojí za to se sejít, na vše se zeptat. Ne vždy je totiž vše tak, jak se domníváme.

Teď máme jasno a můžeme se posunout blíže k vytouženému cíli. Základem je si v hlavě udržet myšlenku, co chceme a proč to chceme.  I když se vyskytnou různé překážky, výzvy, těžké dny, vždy je třeba pokračovat. Nepodlehnout starým programům, které nás nabádají, abychom to raději vzdali, protože se bojíme, aby se neopakovala nějaká situace, kterou jsme kdysi zažili. Neposlouchat toho  kecalav naší hlavě a raději si říct:  Ano, jsem dost dobrý/á, mám na to!  Nechce se mi, ale mé zdraví je pro mě přednější, raději se zvednu a půjdu se projít. Samotné se mi nikam nechce, ale doma se určitě nic nového nestane, jdu ven. Situace se poněkud zkomplikovala, neuteču od toho - nádech, výdech, co mohu udělat, abych se měla opět dobře?

Jako každá cesta, i tahle vede chvíli po rovince, poté se někam stočí, chvíli budeme klesat, hned zase stoupat. Jako motivace nám mohou posloužit různé připomínky a nástroje, díky kterým vytrváme, ať se děje, co se děje. Můžeme si vytvořit tzv. vision board neboli nástěnku, na kterou si dáme různé obrázky, motivační hesla a vše, co pro nás má význam, co v nás vzbudí pozitivní emoce spojené s daným cílem. Nezapomeňte vision board umístit někam, kde ho budete mít každý den na očích, a tak si to budete připomínat. Podobně pomohou barevné lepící papírky umístěné různě po bytě, na které si třeba můžete napsat: Máš na to! Jsi krásná!Pokračuj, nezastavuj, jsi již blízko! Jsi skvělá! Soustřeď se!Další skvělou možností jsou vizualizace. Představte si, že třeba čekáte v obchodě nebo zrovna sedíte v MHD a místo toho, abyste začali prskat, že čekáte příliš dlouho nebo cesta se vleče, začnete si vizualizovat Váš sen. Přenesete se na dovolenou k moři, spatříte to krásně zbarvené moře, ucítíte sluníčko dopadající na vaší kůži, v dáli jako kdybyste slyšeli hudbu a smích ozývající se z plážového baru. Najednou Vám bude připadat, že tam opravdu jste, Vaše tělo zaplaví hormony štěstí a bude Vám jedno, že někde čekáte.

Důležité je prožívat emoce, které cítíte, když se daná situace skutečně děje a být hlavní postavou Vaší vizualizace, nikoliv pozorovatelem.

  • autorka: Michaela Těteková
  • IG: @misa_tetekova
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné