BLESKOVĚ
Soutěže 12. 10. 2020 PDF Tisk

Jak na celulitidu a celkové zeštíhlení s přírodní kosmetikou Argital

S nějakou formou celulitidy se potýká většina žen (někdy i mužů) - má ji tak trochu každý, kdo má sedavé zaměstnání. Pro boj s celulitidou jsou důležité tyto 4 pilíře: strava, pohyb, masáže a zpevňující a odvodňující kosmetické přípravky. Cvičení, strava a masáže jsou na vás, ale s tím posledním bodem se můžete svěřit do rukou účinné italské přírodní kosmetice Argital.

Jak na celulitidu a celkové zeštíhlení s přírodní kosmetikou Argital

Stupně celulitidy

To, co spousta z nás považuje za celulitidu, může být jen ochablé vazivo, které při pravidelném pohybu zase zpevní a povrch kůže se vyhladí. Skutečnou celulitidu poznáte tak, že kůže po zmáčknutí tukové řasy vypadá jako pomeranč s dolíčky - jasně vykazuje známky zadržování vody a toxinů. Celulitida má 4 stupně, které odkazují na její závažnost.  

  1. stupeň

V první fázi jsou projevy celulitidy viditelné pouze v případě, kdy na kůži zatlačíte. Jinak viditelná není. V této fázi jdou projevy celulitidy také poměrně rychle minimalizovat kosmetikou péčí a pravidelnými masážemi.

  1. fáze

V druhé fázi je pomerančová kůže viditelné při zatnutí svalů, při stání nebo při sezení, ale například v leže vidět není.

  1. fáze

V této fázi jsou projevy celulitidy pozorovatelné už neustále, bez ohledu na aktivitu svalů. Často je spojená i s přibíráním a jen samotné masáže a kosmetická péče pro její redukci už nestačí. Je třeba se zamyslet nad změnou jídelníčku, přidat pravidelný pohyb a k tomu samozřejmě i ošetřovat pokožku kvalitní kosmetikou.

  1. fáze

Do této fáze bychom se neměli nikdy dostat. V tomto stádiu jsou vidět na povrchu kůže hrubé nerovnosti, postižené oblasti mohou být i bolestivé, dochází ke špatnému prokrvení končetin, vznikají otoky a může dojít i k vytvoření lymfedému. V takovém případě je potřeba vyhledat pomoc odborníků - lékaře a lymfoterapeuta.

Faktory, které negativně působí na zadržování lymfy:

  • nedostatečný pitný režim - pokud málo pijeme, tělo se nechce vody zbavovat, šetří si ji a ukládá ji ve tkáních.
  • špatná strava - hodně průmyslově zpracovaného jídla a málo čerstvého ovoce, zeleniny a ostatních celistvých potravin.

  • málo pohybu - hlavně u sedavého zaměstnání. Hodina v posilovně párkrát do týdne nás nevytrhne. Důležité je nezůstávat na jednom místě (ať už v sedě nebo ve stoje) bez hnutí několik hodin. Prokládejte práci přestávkami na krátké procházky a zkuste pracovat střídavě ve stoje i v sedě, pokud to jde. Pravidelně se protahujte, po celém dni si večer dejte nohy nahoru… Všechny tyto menší změny pomohou rozproudit lymfu a přinesou nohám trochu úlevy.

  • žádné masáže - nemusíte se zrovna hned objednávat k masérce na masáž nebo lymfodrenáž (i když to je taky super), ale každodenní lehká automasáž celého těla, hlavně problematických partií, může přinést skvělé výsledky - prokrvuje pokožku a pomáhá lymfě volně proudit. Můžete se masírovat kartáčem s přírodními štětinami na sucho, ve sprše lufou anebo spojit masáž s každodenní péčí o pokožku celého těla. A s tím souvisí i další bod...

  • nedostatečná péče o pokožku - pokožka potřebuje výživu a pravidelnou, každodenní péči. Suchá a ochablá pokožka se těžko zpevní. Pokožku celého těla ošetřujte krémem nebo olejem ideálně každý den po sprše či koupeli. A po jakých produktech sáhnou?

Argital produkty proti celulitidě a na zeštíhlení

Následující přípravky od Argitalu můžete používat i jednotlivě, ale pro co největší efekt je nejlepší jejich vzájemná kombinace.

Zeštíhlující zábal ze zeleného jílu - kromě zeleného jílu obsahuje extrakty z břečťanu, břízy, arniky, vinné révy a tavolníku a čisté esenciální oleje ze sladkého pomeranče, citronu, fenyklu a rozmarýnu. Obsažený zelený jíl pokožku zpevňuje a detoxikuje. Rostlinné extrakty a esenciální oleje působí proti zadržování vody, pokožku stimulují, tonizují a pomáhají minimalizovat známky celulitidy.

Zeštíhlující krém na celulitidu „Florange“ - s extraktem z listů břečťanu, s čistým esenciálním olejem ze sladkého pomeranče, gelem ze zeleného jílu a vitamínem E. Extrakt z břečťanu působí proti zadržování vody, napomáhá vyplavování toxinů a pokožku celkově zpevňuje. Krém je výborný pomocník proti celulitidě a pro formování postavy.

Zpevňující krém s klíčkovým a avokádovým olejem „Floré“ - obsahuje čisté rostlinné oleje z pšeničných klíčků a avokáda, gel ze zeleného jílu a esenciální oleje z Ylang-Ylang, santalového dřeva, levandule a citronu. Tento krém je vhodný hlavně pro pro zpevnění pokožky stehen, břicha, hýždí a prsou. Je skvělý nejen na celulitidu, ale také na “nepravou celulitidu”, kdy vás trápí pouze ochablé vazivo. Můžete ho použít i v obdobích, kdy pokožka prochází změnami a potřebuje extra výživu, aby si zachovala svoji pevnost a pružnost, např. při hubnutí a v těhotenství.

Tyto přípravky můžete používat každý zvlášť nebo si s pomocí nich udělat doma prakticky profesionální kosmetickou proceduru proti celulitidě. První si podle návodu připravte Zeštíhlující zábal ze zeleného jílu. Po smytí pokožku zlehka namasírujte Zeštíhlujícím krémem „Florange“. Po pár minutách masáž zopakujte tentokrát se Zpevňujícím krémem „Floré“. Při pravidelném používání bude vaše pokožka viditelně zpevněná, pružná a celulitida méně výrazná. 

Více: www.cosmeticanatura.cz

***SOUTĚŽ***

Odpovězte správně na soutěžní otázku a vyhrajte jeden ze 3 Zeštíhlujících krémů na celulitidu Florange! 
Jaké hlavní účinné složky obsahuje Argital - Zeštíhlující krém na 
celulitidu Florange?
a) břečťan, sladký pomeranč a zelený jíl
b) světlík, šalvěj a zelený jíl
c) violku, Niaouli a zelený jíl

Správnou odpověď zašlete e-mailem do neděle 18. 10. 2020 na adresu ctenari@jogadnes.cz
Do předmětu uveďte SOUTĚŽ ARGITAL. Ze správných odpovědí vylosujeme 3 výherce.
Jména 3 výherců se dozvíte na našem FB v pondělí 19. 10. 2020. 

Objednat předplatné