O životě 04. 06. 2022 PDF Tisk

Jak cvičím jógu doma…odpovídá Katka Bílková

Pokud už mám čas pro sebe, tak se mi chce vždycky. Kdo to zná... když mu někdo děti pohlídá a má klid a chvíli času pro sebe, tak jistě souhlasí.

Jak cvičím jógu doma…odpovídá Katka Bílková

Cvičíte doma?

Cvičení doma, mám moc ráda!  Většinou cvičím podle on-line lekcí právě na Jóga Virtual - kam občas i já sama něco natáčím a nebo cvičím alespoň s apkou Asana Rebel nebo AloYoga. 

Co vás udržuje u domácí praxe?

To, že mám svém místečko klidu, nikam nemusím jet a využiji čas efektivně. Když si vše zařídím -má mně kdo hlídat holčičky, tak jsem ráda, že se mohou postavit na podložku a cvičit.

Vždy chcete cvičit? Co děláte, když se vám nechce? 

Pokud už mám čas pro sebe, tak se mi chce vždycky. Kdo to zná... když mu někdo děti pohlídá a má klid a chvíli času pro sebe, tak jistě souhlasí, že nikdy nesedne k TV, ale raději rozloží podložku nebo vyběhne do parku.

Jak zvládnout - disciplínu, a je potřebná pro domácí praxi? 

Disciplína asi třeba je, protože vás lektor nevede, není s vámi, neopraví a nehlídá vás a nikdo neřekne jdi do toho, ještě můžeš, ale zase pokud zvládnete svou praxi doma jistě budete spokojeni sami se sebou! To trochu vybízím k mé sestavě, kterou jsem připravila pro letní číslo Jóga Dnes a je pro domácí praxi určena. (Pozn.redakce: vychází 28.6.2022).

Děkujeme za rozhovor.

Objednat předplatné