Spolupracujeme 07. 03. 2019 PDF Tisk

Intimní partie si zaslouží zvláštní péči

Správná péče o intimní partie je důležitá pro náš dobrý pocit, celkové zdraví a také pro naplno prožívané intimní vztahy. 

Intimní partie si zaslouží zvláštní péči

Ve vagíně se nachází tělu prospěšná bakterie Lactobacillus, která produkuje kyselinu mléčnou a vytváří tak kyselé prostředí které spolu s imunitním systémem chrání citlivé sliznice před infekcí. Dojde-li k porušení přirozené bakteriální rovnováhy, trápí nás různé výtoky a svědění. V horším případě to jsou mykózy či bakteriální záněty, které mívají tendenci se opakovat.

Důležitá je hygiena, ale…

běžné mýdlo nebo sprcháč má zásadité pH a obsahuje konzervanty a parfémy, které mohou sliznici dráždit a vysušovat. Výsledkem je oslabení přirozené ochranné bariéry a imunity intimních partií.

Jaké přípravky zvolit? Nejlepší jsou zcela přírodní, bez umělých látek. Takovým je například BIO Gel pro intimní hygienu s Niaouli od italského výrobce Argital. Jemně čistí a osvěžuje díky šetrným rostlinným mycím složkám a zelenému jílu, posiluje imunitu intimních míst a pomáhá předcházet bakteriálním zánětům a mykózám. Obsahuje kyselinu mléčnou, která se stará o zachování přirozeně kyselého pH a předchází tak vzniku prostředí příznivého pro rozvoj patologických mikroorganismů. Navíc obsahuje esenciální olej Niaouli, který se získává z rostliny Melaleuca Viridiflora, blízce příbuzné známého „tea tree“. Je to přírodní antibiotikum, které působí efektivně proti přemnožení bakterií, kvasinek a plísní.

Přirozenou rovnováhu může narušit i příliš časté mytí intimních partií. Očista přírodním Gelem Argital pro intimní hygienu s Niaouli proto bohatě postačí jednou až dvakrát denně.

Pokud se objeví pocity diskomfortu…

nepříjemné pálení či svědění, může pomoci Argital - Krém na akné a vaginální krém s Niaouli. Je to čistě přírodní kosmetický přípravek s vysokým obsahem antibakteriálních a antimykotických složek. 

Při diagnostikované bakteriální nebo kvasinkové infekci, je třeba ženu již léčit. A to nejen ji, ale i její ho partnera. Může být totiž přenašečem, u něhož se příznaky onemocnění nemusí vůbec projevovat, ale při intimní styku může infekci na ženu znovu přenést.

Proto je vhodné, když i muž jako prevenci používá na mytí Argital-Gel pro intimní hygienu s Niaouli, popř. i Krém Argital s Niaouli.

Premenstruační syndrom…

je popisován jako soubor nespecifických potíží, jež se vyskytují v souvislosti s očekávanou menstruací a trpí jím mnoho žen. Mívají nateklá a bolestivá ňadra, bolesti podbřišku, hlavy a beder a pocit psychického napětí. Uvolnit tyto potíže, zmírnit bolesti a otoky zcela přírodní cestou pomáhá Argital - BIO Olej nebo BIO Krém pro 5 dní ženy s mochnou a zeleným jílem. Účinné složky mají oba přípravky stejné, rozdíl je pouze ve formě – krém nebo olej. Přispívají k celkové tělesné i duševní pohodě během menstruace. Je-li perioda hodně nepříjemně prožívána, doporučuje se začít s aplikací krému či oleje již pět dní před jejím očekávaným začátkem. Přípravky obsahují extrakty z mochny nátržníku, mochny husí, esenciální olej ze šalvěje muškátové, extrakt z hluchavky bílé, přesličky a medvědice lékařské, které jsou tradičně známé jako „ženské bylinky“. Pomáhají snižovat tenzi, redukují bolesti v podbřišku i v prsou, otoky a navozují pocit pohody a uvolnění. Krém i olej se aplikují na bedra a do oblastí podbřišku, popřípadě na poprsí.

Certifikovaná 100% přírodní a BIO kosmetika Argitalje vyráběna s láskou k člověku a respektem k přírodě, v souladu s principy antroposofie. Aktivní složky přípravků jsou ručně dynamizovány.

Více na: www.cosmeticanatura.czwww.argital.cz

foto: Archiv firmy

Objednat předplatné