BLESKOVĚ
Pozvánka na cvičení 25. 03. 2018 PDF Tisk

Indie vás nadchne aneb #incredibleindia

Indie nepatří do prvoplánových cestovatelských destinací. Její kulturní, historický i filozofický odkaz je však dechberoucí. Indie ale také mnohým lidem nahání strach. Představa, co zde mohou zažít, konfrontace s bídou, špínou, naprostou jinakostí jsou obavy, které mohou narušit možnost Indii poznat. Jenže právě rozporuplnost této země nabízí něco nepopsatelně úžasného...

Indie vás nadchne aneb #incredibleindia

Zeptal jsem se kolegů Katky i Jakuba, jestli by se mnou jeli a udělali společně jógový retreat v Indii. Oba jsou zvyklí na mé vyprávění a přesto byla jejich první reakce: „Ty ses zbláznil!“ Nemusel jsem je však přesvědčovat dlouho. Řekl jsem jim, že se nejdřív vydáme za poznáním krásy Taj Mahalu (nadšení) a nezaměnitelného ruchu indického velkoměsta Dillí, a že následně zregenerují v přírodě u moře, na jihu, v Goa. Je čas na poznání, řekli: „Jóóó, tak letíme, bude to dobrodružství!” Mají samozřejmě pravdu. Samotná Indie je dobrodružství kdykoliv a jakkoliv. A tak vás společně zveme na jógovou dovolenou, kterou si společně užijeme s naší jógou a také s indickým lektorem jógy.

Jednou, když jsem seděl v letadle, které mířilo do Indie, tetelil jsem se pocitem, že opět budu ve stavu naprosté čirosti, bez představ a předpokladů, jak má něco vypadat. Letěl jsem na sever Indie, do Dillí, a těšil se, že na letišti v Novém Dillí uvidím sousoší pozdravu slunci, nebo na imigračním oddělení spojené prsty do mudry. Prostě jsem se těšil, že budu sám sebe zažívat jinak, než jsou mé standardní evropské podmínky. A o to tu jde. Je to o vyzkoušení. Prostě tam jet, užít si to a nebát se. Já miluji vše, co naše západní kultura nabízí. A i přesto, když přijde nabídka jet do Indie – křičím ANO!

Během našeho prvního jógového retreatu v Indii okusíme, jaká Indie doopravdy je. Začneme v civilizovaném Dillí, kde navštívíme několik chrámů, ulice a také zajedeme na Taj Mahal, který umocní nádheru Indie. Po úvodních třech dnech přeletíme do Goy, kde nás potěší jóga, slunce, pohoda, masáže a odpočinek.

Budete-li chtít, můžete cestovat v oblasti Goa, nebo si odpočinete na tamních plážích. Užijeme si resort a pocítíme „čistotu“ a nepředvídatelnost indického života. Budeme praktikovat jógu, pránajámu a meditaci, budeme se pohybovat v indických ulicích, kde člověk zažije reálnou jógu – svým přístupem k životním situacím, které se odehrávají okolo nás.

Pojeďte s námi do Indie a zažijete sami sebe, pohodu a radost. Indie mě vždy překvapí, a to je to nejcennější, co vám můžeme nabídnout na nové cestě za poznáním. Být teď a tady, užít si radost, která vzniká bez předsudků, jak mají věci vypadat, nebo co jak má být. Indie je vždy taková, jaká je a představy zde hrají pouze omezení a nesvobodu.

Pojďte ji zkusit. Poznáte sami sebe a to třeba i v situaci, kdy představy nemají moc. Miluji Indii a budu rád, když okusíte její krásu s námi!

 

Více informací a přihlášky naleznete ZDE.

(CK Sunset)

 

Objednat předplatné