Jóga Zprávy 03. 09. 2020 PDF Tisk

Indie v kondici

Jóga, běh a cvičení doma: Průzkum zjistil, že Indie si udržela fyzickou kondici i v časech covid-19. Ukázalo se, že v období mezi březnem a červnem 2020, tedy od vypuknutí COVID-19, převzalo cvičení doma hlavní roli.

Indie v kondici

To, co začalo jako 21denní „blokovací“ období, se nyní stalo životním stylem. V Indii i po celém světě lidé postupně přijímali novou normu. Poté, co změnili k lepšímu svůj způsob života, začali chápat, že aby zůstali zdraví, musí být fyzicky aktivní. Jóga a ostatní druhy cvičení, které byly vždy velice populární, nabyly rychle nového významu. Každá forma fyzické aktivity má obrovský dopad na budování silnější imunity a lidé o tom vědí. S nástupem pandemie se způsob, jakým vnímají sport a fitness, zásadně změnil.

Společnost Britannia NutriChoice nedávno zahájila kampaň s názvem „Rozhodni se správně i doma“, zaměřenou na to, aby si každý pro sebe vybíral to nejlepší i v podmínkách domácího „vězení“. V rámci této kampaně byl realizován výzkum „Optimalizace uzamčení“. Tato optimalizace měla za cíl vyzdvihnout ty nejvhodnější činnosti pro tělo a mysl v karanténě.

Pandemie uzavřela tělocvičny po celém světě a mnoho lidí začalo praktikovat jógu doma a sdílelo, že se cítí fyzicky i mentálně fit a svěží. Šlo zejména o udržení rovnováhy mezi prací a fitness, zkrátka co nejlepší využití volného času. Mnoho fitness nadšenců ztratilo v prvních dnech pandemie a následné karantény motivaci a „drive“, cítili se bezmocní. Nakonec ale většina z nich, i přes uzavření posiloven a fitness center, našla sílu a začala se sportu věnovat doma. Někteří lidé dokonce uvedli, že díky nucené karanténě změnili způsob vnímání své fyzické kondice a uvědomili si, že tělocvičny a doplňky nejsou jediným způsobem, jak zůstat fit.

Ženy byly zklamány vládním rozhodnutím zavřít veškeré tělocvičny. Mnoho z nich žádalo o opětovné otevření, protože „v období pandemie přibíraly na váze“. Do popředí společenského zájmu se dostala Rujuta Diwekar (odbornice na výživu), kterou spousta lidí žádala o tipy, jak správně jíst a cvičit jógu. Všichni do jednoho však hledali způsoby, jak zůstat doma fit mentálně i fyzicky a nemuset se vzdát své každodenní rutiny.

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné