Jóga Zprávy 09. 04. 2020 PDF Tisk

Indický premiér radí, jak zůstat fit!

Indický premiér Narendra Modi začal na svém Twitteru sdílet tipy pro jógovou praxi, která může lidem nejen pomoci udržet se ve zdraví a dobré kondici, ale představuje i skvělou cestu, jak co nejlépe přečkat strastiplné období koronavirové nákazy, se kterou je každý z nás momentálně konfrontován.

Indický premiér radí, jak zůstat fit!

Indický premiér a zároveň velký příznivec jógy vyzval všechny, aby se pravidelně věnovali této pradávné praxi, a to zejména v dnešní době šíření koronaviru a nucené karantény

Narendra Modi na svém Twitteru sdílí tipy na jógu, které napomáhají zdraví a celkové kondici občanů v době celostátní karantény, informovala CNN. „Doufám, že i vy začnete pravidelně cvičit jógu,“ vzkazuje premiér na svém twitterovém účtu. Příspěvek zveřejnil po rozhlasovém rozhovoru, kde byl dotázán, jestli pravidelně cvičí.

„Kdykoli dostanu chuť a mám zrovna čas, cvičím jóga nidru, jednou nebo dvakrát týdně.“

K samotnému cvičení pak dodal: „Prohlubuje celkovou pohodu, uvolňuje mysl, snižuje stres a pocit úzkosti. Na internetu je k vidění mnoho videí, jak má jóga nidra vypadat. Já sám pak sdílím taková videa jak v angličtině, tak v hindštině, aby byla přístupná všem. 

„Nejsem ani odborník na fitness, ani lékař. Nicméně cvičení jógy je již mnoho let nedílnou součástí mého života a považuji ji za velice přínosnou. Jsem si jist, že mnozí využívají i jiné způsoby, jak se udržet fit, a není lepší doby než té současné podělit se o ně s ostatními.“ Modi tak vyzval všechny, kteří nalezli „svůj“ způsob, jak správně a efektivně využít čas v době karantény, aby se podělili s ostatními a dali jim tak návod, jak toto nelehké období smysluplně přečkat. 

Modi je v zemi velice oblíbený. Více než 83 % občanů věří, že si Modi s koronavirovou krizí poradí. Krom doporučení cvičit jógu pro zvládání úzkosti připravuje Modi a jeho vláda ekonomický balíček na pomoc lidem.

„Všichni jsme v této bitvě spolu proti COVID-19! #IndiaFightsCorona,“ dodal.

 

  • autor: Valentina Lebová
  • zdroj: Twitter
  • foto: Shutterstock.com

 

 

Objednat předplatné