Jóga Zprávy 06. 09. 2018 PDF Tisk

Hormonální jóga aneb cesta k ženě

Hormonální jóga je cestou žen, které se chtějí cítit dobře. Abyste ale tento styl jógy zvládla opravdu dobře, je třeba se ho správně naučit. Víkendové semináře, kdy navíc odjedete mimo svůj domov, jsou tím pravým ořechovým. Nejen, že se mnohému naučíte, ale také vypnete a zrelaxujete tělo i mysl.

Hormonální jóga aneb cesta k ženě

Právě takový „víkend s jógou“ nabízí Jógacentrum ve mlýně, v okrese Benešov, a to v termínu 8.–9. září 2018.

A jak bude celý víkend probíhat?

V sobotu se nejprve seznámíte s problematikou hormonální jógy, vynechána nebude ani zmínka o její autorce a zakladatelce, paní Dinah Rodrigues, která slaví se svým objevem celosvětový úspěch. Následovat bude výuka základní techniky, která zahrnuje především správně zvládnutý dech, přípravné cviky a první polovinu sestavy.

V druhé polovině dne pak bude následovat výuka dechových cvičení a cviků proti stresu, jenž je považován za hlavní spouštěč ženských obtíží. Následně se bude opakovat první polovina sestavy naučená v dopoledních hodinách.

Neděle bude věnována druhé polovině sestavy, druhé polovině dechových cvičení a cviků proti stresu. Na závěr kurzu se bude opakovat celá sestava.

Hormonální jóga je styl jógy, který pomáhá jako prevence mnoha ženských obtíží a následně pomáhá tyto obtíže odstranit navozením hormonální rovnováhy těla ženy.

Menopauza, problémy s otěhotněním, premenstruační syndrom, polycystické vaječníky, ztráta menstruace či zhoršená funkce štítné žlázy, to všechno a mnohé další pomáhá vrátit do normálu.

Toto cvičení však můžete brát pouze jako prevenci, a je proto také doporučováno i ženám bez obtíží od 35. roku života, kdy přirozená hladina hormonů začíná klesat.

Pokud si chcete trochu prodloužit léto a zároveň pro sebe něco udělat, na nic nečekejte!

http://www.jogavemlyne.cz/vikendova-cviceni

 

  • autor: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné