George Kittle, hráč amerického fotbalu, čerpá svou sílu z jógy praktikované během offseason!

30. 09. 2019


Týmy amerického fotbalu jsou známé svým rychlým a silovým tréninkem. Kromě tvrdého tréninku jeden z místních hráčů, George Kittle, zahrnul do své denní rutiny jógu, kterou praktikoval se svou sestrou Emmou jako součást offseason tréninkového režimu v Nashvillu v Tennu.

Kittle v rozhovoru prohlásil, že cvičil jógu každý den po dobu asi tří týdnů, což shledal zajímavým a zábavným. „Jsem o něco pružnější, zatím ale nemohu tvrdit, že bych byl zcela flexibilní,“ dodal.

Kittle věří, že flexibilita by mohla pomoci jako preventivní opatření, pokud jde o zranění během aktivní sezóny.

„Flexibilita je rozhodně tím, co my sportovci potřebujeme, jelikož náš sport je značně náročný na pády a následná zranění,“ řekl. To byl důvod, proč s jógou začal.

I když jóga byla novým přírůstkem do offseason režimu George Kittlea, praktikoval ji se svou sestrou již v minulosti, a to dokonce několik let.

„Jógu jsem skutečně cvičil již dříve, výhodou bylo to, že má sestra je učitelkou jógy, a tak jsem nemusel nikam docházet. Učila mě přímo u mě doma.“

Kittle řekl, že do své rutiny chtěl přidat nějakou novinku. Dělat něco nového je jako mantra, která pomůže komukoliv, kdo se pro ni rozhodne. „Jen jsem se pokusil něco přidat a nemohl jsem si nevšimnout, že cvičení jógy mi opravdu pomohlo.“ 

Emma Kittle, profesionální učitelka jógy a sestra George Kittla, prohlásila, že se svým bratrem cvičí jógu, aby mu pomohla od zatuhlosti k flexibilitě. „Každou lekci upravuji přesně tak, jak bratr zrovna potřebuje, jak se cítí a jaký je výchozí bod jeho momentální fyzické, ale také psychické kondice.“

Emma pracovala s Johnem Cuthbertem,trenérem svého bratra, a Jeremym Holtem, instruktorem, který své tréninky zaměřuje na rychlost. Díky kombinovanému režimu zpozorovala, že po několika týdnech se flexibilita jejího bratra značně zvýšila. 

Emma uvedla, že si povšimla proměny Georgeova těla během jejich společného času stráveného jógou. Dodala, že tři týdny sice nejsou dostatečným časovým rozpětím na to, aby byly vidět velké pokroky, ale fakt, že se bratr cítí lépe než kdy předtím, je dostatečným úspěchem.

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket