Cestování 09. 12. 2013 PDF Tisk

Fuerteventura s jógu!

Pohodové cvičení jógy, relaxace a meditace v březnových dnech dodá duši i tělu novou sílu. Inspirujte se a nadělte si dárek.

Fuerteventura s jógu!

V době, kdy v Česku lidé touží po slunci a ono stále nevychází, je vhodné tento stav rozbít. Pokud máte zájem, vydejte se na kanárský ostrov Fuerteventura a navíc si zacvičte jógu. Rozjasněte svou duši a organismus a naberte jarní sílu, se kterou budete mnohem lépe zvládat jarní rozkvět a rozlet! Pojeďte na dovolenou se cvičením jógy, powerjógy a pohody na Fuerteventuře. Cvičit s vámi budou Václav Krejčík, Jakub Šamberger a Katka Bílková, tým Energy Studií Praha.

 

Ostrov nekonečných pláží (je jich až 150 na ostrově), pokrytých bílým nebo zlatavým pískem, který utváří pásy při pobřeží, dlouhé až několik kilometrů. Proto si ostrov drží prvenství nejkrásnějších pláží na celém Kanárském souostroví. Voda je charakteristická svou azurovou barvou a její teplota bývá velmi příznivá – kolem cca 20–22 stupňů Celsia, a to po většinu roku. Průměrná teplota vzduchu je 23–25 stupňů. Připraveni musíte být jen na větší vítr, který ostrovu panuje. Síla oceánu však nahradí vše! Fuerteventura se pyšní 13 chráněnými přírodními rezervacemi. Můžete tam na vlastní oči spatřit například známou léčivou rostlinu Aloe Vera v jejím přirozeném prostředí

 

Fuerteventura je jakousi oázou Atlantiku. Právě v tomto malém ráji na zemi se dá zapomenout na každodenní starosti a oddávat se vysněnému odpočinku v záři teplých slunečních paprsků.

Jaká místa na Fuerteventuře navštívit?

Větrné mlýny

Po celé Fuerteventuře se dochovalo na téměř čtyři desítky pěkných větrných mlýnů, tradičních ostrovních staveb. Jejich vznik umožnily především výborné povětrnostní podmínky a byly určeny k výrobě speciální mouky z pražených obilovin a kukuřice zvané gofio, která je dodnes součástí zdejší kuchyně. Při svých procházkách krajinou nějaký ten mlýn určitě potkáte, třeba mlýn Molino de Antigua.

Vesničky a městečka

A pokud se vydáte na túru po ostrově, nenechte si ujít tradiční přímořské vesničky (velice zajímavá je Tefia), které jsou tolik typické svou malebnou architekturou, kostelíky a pozůstatky historických staveb a jejichž obyvatelé se rádi pochlubí svým lidovým uměním pletení košíků či výroby keramiky přímo před vašimi zraky.

Jedním z nejzajímavějších měst je původní metropole ostrova Betancuria. Leží ve střední části území a jeho kořeny sahají až do 15. století. Procházka jeho uličkami je malým výletem do historie. Nechybí tu ani malé archeologické muzeum, restaurace nebo pěkný bílý kostelík ze 17. století.

CK Capro organizuje zájezd se cvičením na ostrov Fuertevntura od 8. do 15. března 2014, letecky, s polopenzí, cvičením 2x denně (ráno a večer). Rezervace zájezdu nutná do 15. 12. 2013! Na zájezd se hlaste www.capro.cz. ZDE!

Texty o Fuerteventuře www.fischer.cz a www.capro.cz

Objednat předplatné