Životní styl 03. 03. 2017 PDF Tisk

Fengshuej pro kariéru

V zaměstnání či v místě naší práce často trávíme více času, než je zdrávo, proto bychom měli věnovat pozornost tomu, jak na nás prostor působí. Zkuste si zařídit kancelář podle Feng-shuej...

Fengshuej pro kariéru

Nejsilnější pracovní stůl – čelní a boční panel

Stůl vás chrání vpředu a židle zezadu. Čelní panel stolu je životně důležitou částí pro ochranu, sílu a bezpečí při práci. Nejlepší čelní panel sahá až k podlaze místnosti. Částečně kryjící panel vytváří zranitelná a slabá místa pro váš pracovní život. Boční panely jsou stejně důležité. Zranitelný stůl je takový, který má jen nohy, jež nesou horní desku – ani boční, ani čelní panel. S tímto typem stolu můžete zjistit, že se cítíte být ze všech stran obléháni a nedokážete v prostředí korporace koncentrovat a udržet moc.

Materiál stolu

Dřevěný stůl je vhodnější než kovový. Problémy mohou nastat, když je horní plocha stolu skleněná. Ta nechává vaše peníze a obchody mizet pod rukama. Myšlenky, energie a peníze nenacházejí podporu a metaforicky skrze desku propadávají. A navíc – sklo odráží paprsky ze všech světelných zdrojů v místnosti, a tak způsobuje zmatek, stres, a dokonce bolesti hlavy. Nicméně tabule skla na dřevěné desce stolu je v pořádku. Otvor pro nohy by měl být udržován volný a bez jakýchkoli předmětů, včetně novin, knih, odpadkového koše apod. Věci v tomto prostoru mohou blokovat vaše nohy, a bránit tak rozvoji kariéry.

Umístění počítače na stole

Ideální umístění pro monitor počítače je prostor na stole před vámi, pozice, která stále ještě umožňuje vidět i na dveře vaší kanceláře. Umístění počítače za vašimi zády obvykle degraduje váš potenciál v tom smyslu, že při práci na počítači na dveře vidět nedokážete. Když se kvůli počítači ke dveřím zády obracet musíte, můžete dobré feng šuej obnovit tím, že někde v dohledu instalujete zrcadlo, které vám jasný obraz dveří zprostředkuje.

Aplikace oktagonu feng šuej na povrch stolu

Oktagon feng šuej je univerzální prostředek, který můžete aplikovat nejen na pozemek, dům, ložnici, kancelář, ale s dobrým výsledkem i na svůj stůl. Vchodem je u stolu plocha před vaší hrudí (břichem). Tato oblast koresponduje s oblastí kariéry, zbývající oblasti postupně následují.

Aplikace viditelných zákroků u pracovního stolu

Můžete s užitkem provést léčby v kterékoli ze životních oblastí vašeho stolu.

  • Umístěte svůj telefon na stole v rohu bohatství. Telefon v tomto rohu s větší pravděpodobností zazvoní obchodním hovorem a pokaždé, když se tak stane, bude zvuk zvonku stimulovat k většímu pohybu peněz vaším směrem.
  • Použijte lampu k projasnění své budoucnosti nebo rostlinu pro nový růst a život. Můžete umístit stolní lampu do kterékoli oblasti oktoganu za účelem projasnění korespondující části vašeho života (s výjimkou oblasti kariéry a zdraví, neboť tak by byla lampa přímo před vaším obličejem). Oblast slávy je pro vaši lampu skvělé místo a může opravdu pomoci vaší reputaci uvnitř kanceláře i mimo ni. (Při pracovních setkáních v kanceláři zajistěte, aby lampa neblokovala váš vizuální kontakt s ostatními spolupracovníky). Zdravá rostlina účinkuje skvěle v oblasti rodiny, podporuje harmonii a kooperaci.
  • Použijte zvon pro rozvoj aktivity a komunikace. Umístěte bronzový zvon v oblasti dětí, abyste zvýšili kvalitu komunikace. Zazvoňte zvonem devětkrát pokaždé, když budete chtít nebo potřebovat rozhýbat své podnikání. Tento zákrok může také pomoci kterékoli životní oblasti vašeho stolu.

Aplikace neviditelných zákroků u pracovního stolu

Barvy a zrcadla jsou dvě mocné zbraně, jež můžete použít k umocnění potenciálu feng šuej svého stolu. Tyto prostředky skutečně účinkují, někdy s ohromujícími výsledky. Nicméně pamatujte na to, že tato řešení jsou méně důležitá než dobrý feng šuej stůl umístěný ve vládnoucí pozici. Zákroky realizujte tak, že prostředky umístíte do zásuvky, pod životní oblast desky stolu, kterou chcete posílit, nebo je páskou přilepíte na spodek desky stolu. Umístěte purpurovou látku nebo papír do oblasti bohatství na desku pracovního stolu pro zlepšení financí (buďto svrchu, nebo zezdola), červenou pod oblast slávy pro posílení dobré pověsti a černou pod oblast kariéry pro všeobecnou pomoc v podnikání. Osmiúhelníková zrcadla o průměru 8–15 cm pro aktivaci a posílení lze skrýt pod každou ze životních oblastí. Měla by být obrácena odrazovou stranou vzhůru.

Sedět na pevných základech: vaše kancelářská židle

Prvkem, který důležitostí konkuruje vašemu stolu, je vaše židle. Židle, v níž sedíte, je doslova vaší základnou pro práci. Vaše židle vás chrání, podporuje a podpírá. Židle s pozitivními kvalitami vám pomáhá prosperovat a nenechá vás uváznout na mrtvém bodě. Při výběru židle zvažujte tyto dva hlavní aspekty: jaký je původ židle a kolik ochrany vám nabízí.

Historie vaší židle

Způsoby hodnocení faktorů předchůdců jsou stejné jako u stolu. Pokud sedíte v židli s negativní historií, poohlédněte se, zda ji nemůžete vyměnit za jinou. Některé společnosti vám dokonce dovolí přinést si do práce židli vlastní.

Jak rozeznat charakteristiky dobré židle

Nejlepší židle je taková, jež nemá otvor mezi sedátkem a opěradlem. Bez ohledu na cenu a kvalitu budete na židli s otvorem ve své kariéře nebo pracovním životě určitě zranitelnější víc, než je nutné. V ideálním případě by opěradlo vaší židle mělo sahat minimálně k vrcholu vašich ramen – a ještě lépe k vrcholu vaší hlavy. Židle s nižší výškou opěradla než k ramenům vás bude oslabovat.

Novější typy kancelářských židlí posledních několika let jsou nepochybně špičkové z hlediska pohodlí, rovnováhy i podpory zad a páteře. Ujistěte se, že židle je vybavena upravitelnou úrovní výšky a několik minut na ní poseďte, než se rozhodnete jí koupit.

 

Objednat předplatné