Jóga Zprávy 14. 01. 2019 PDF Tisk

Fat Buddha Yoga – reatret pro ty, kteří milují zábavu

Ať už za sebou máte, či nemáte stresující rok, zima je to nejlepší období pro naplánování té správné dovolené na léto.

Fat Buddha Yoga – reatret pro ty, kteří milují zábavu

Jistě se i k vám dostala informace o rozmachu jógového průmyslu a s ním spojených pobytů, kde se nejen cvičí, ale hlavně nachází kýžená relaxace a způsob, jak se zbavit stresu. Změna prostředí není ideální jen pro vaši praxi. Je to zkrátka způsob, jak vypnout a zažít mnoho nového.

Fat Buddha jóga, duchovní dítě DJ a učitelky jógy Jessicy Skye, se spojila s Elite Island Resorts a zahájila své působení jako lektorka jógy na malebném ostrově Antigua. Zatímco mnoho takových pobytů bylo dříve spíše považováno za útěk od problémů všedního dne, tento pobyt znamená mnohem víc.

A čím je tedy tento retreat jiný?

Jessica Skye je známá tím, že se věnuje józe. Díky svému poznání hudby jako DJ své lekce doprovází zvukovou stopou inspirovanou pláží, o kterou je každá lekce obohacená. Den začíná ranní výukou jógy v 7.30 v pavilonu na pláži, po němž následuje snídaně a volný čas až do pozdního odpoledne. Nudit se ale nemusíte. Tento čas je určený především k prozkoumávání místních krás, lázní či restaurací v resortu. Na svých podložkách se opět shledáte v pozdějším odpoledni kolem 17. hodiny, tedy čase, který je ideální k zachycení západu slunce nebo třeba k aktualizaci Instagramu, jehož je Skye velkým nadšencem. 

Kde to je?

Retreat probíhá na severozápadní straně ostrova, Galley Bay Resort & Spa nabízí čtyřicet akrů tropických zahrad, lagunu a téměř kilometr oddělených pláží. Luxusní resort se nachází asi 30 minut jízdy od letiště a pouhých 20 minut jízdy od hlavního města Antiguy, St. John's. V hlavním městě je spousta obchodů, tržišť a stánků, které prodávají koření a suvenýry.

Pro každého, kdo doufá, že dostane trochu zasloužené relaxace, jsou tyto plážové vily místem tak trochu dar. Ani jeden pokoj není ochuzen o výhled na pláž a moře. Pokoje jsou obrovské a s dostatkem prostoru pro cvičení. S masivním královským lůžkem, výhledem na bílé písečné pláže a zvukem vln. A tak bude občas obtížné vyjít ven. V každém pokoji je velká vana s masážními tryskami na uvolnění namožených svalů, ale pokud jste otužilí, sprcha s ledovou vodou je umístěna přímo na pláži. 

Díky rekreačnímu statutu resortu mohou všichni jogíni využívat nabízených aktivit, které jsou k dispozici, ale také rozsáhlý itinerář reatreatu. Můžete se tak naučit plachtit nebo jezdit na kajaku či si jen skočit na kardio do místní posilovny. Balíček reatretu také zahrnuje výlet na katamarán – a to je něco, co nesmíte vynechat. Celý den strávíte na moři, s panoramatickými výhledy na ostrov, zatímco popíjíte koktejly z rumu, jíte místní jídlo, připravené laskavými zaměstnanci a posloucháte taneční hudbu. Během výletu budete mít možnost šnorchlování, tudíž vaše jediná starost je mít s sebou vodotěsnou kameru nebo GoPro, abyste si domů, kromě suvenýrů, odvezli také spoustu nezapomenutelných snímků.

 

  • autor: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné