Fat Buddha Yoga – reatret pro ty, kteří milují zábavu

14. 01. 2019


Ať už za sebou máte, či nemáte stresující rok, zima je to nejlepší období pro naplánování té správné dovolené na léto.

Jistě se i k vám dostala informace o rozmachu jógového průmyslu a s ním spojených pobytů, kde se nejen cvičí, ale hlavně nachází kýžená relaxace a způsob, jak se zbavit stresu. Změna prostředí není ideální jen pro vaši praxi. Je to zkrátka způsob, jak vypnout a zažít mnoho nového.

Fat Buddha jóga, duchovní dítě DJ a učitelky jógy Jessicy Skye, se spojila s Elite Island Resorts a zahájila své působení jako lektorka jógy na malebném ostrově Antigua. Zatímco mnoho takových pobytů bylo dříve spíše považováno za útěk od problémů všedního dne, tento pobyt znamená mnohem víc.

A čím je tedy tento retreat jiný?

Jessica Skye je známá tím, že se věnuje józe. Díky svému poznání hudby jako DJ své lekce doprovází zvukovou stopou inspirovanou pláží, o kterou je každá lekce obohacená. Den začíná ranní výukou jógy v 7.30 v pavilonu na pláži, po němž následuje snídaně a volný čas až do pozdního odpoledne. Nudit se ale nemusíte. Tento čas je určený především k prozkoumávání místních krás, lázní či restaurací v resortu. Na svých podložkách se opět shledáte v pozdějším odpoledni kolem 17. hodiny, tedy čase, který je ideální k zachycení západu slunce nebo třeba k aktualizaci Instagramu, jehož je Skye velkým nadšencem. 

Kde to je?

Retreat probíhá na severozápadní straně ostrova, Galley Bay Resort & Spa nabízí čtyřicet akrů tropických zahrad, lagunu a téměř kilometr oddělených pláží. Luxusní resort se nachází asi 30 minut jízdy od letiště a pouhých 20 minut jízdy od hlavního města Antiguy, St. John's. V hlavním městě je spousta obchodů, tržišť a stánků, které prodávají koření a suvenýry.

Pro každého, kdo doufá, že dostane trochu zasloužené relaxace, jsou tyto plážové vily místem tak trochu dar. Ani jeden pokoj není ochuzen o výhled na pláž a moře. Pokoje jsou obrovské a s dostatkem prostoru pro cvičení. S masivním královským lůžkem, výhledem na bílé písečné pláže a zvukem vln. A tak bude občas obtížné vyjít ven. V každém pokoji je velká vana s masážními tryskami na uvolnění namožených svalů, ale pokud jste otužilí, sprcha s ledovou vodou je umístěna přímo na pláži. 

Díky rekreačnímu statutu resortu mohou všichni jogíni využívat nabízených aktivit, které jsou k dispozici, ale také rozsáhlý itinerář reatreatu. Můžete se tak naučit plachtit nebo jezdit na kajaku či si jen skočit na kardio do místní posilovny. Balíček reatretu také zahrnuje výlet na katamarán – a to je něco, co nesmíte vynechat. Celý den strávíte na moři, s panoramatickými výhledy na ostrov, zatímco popíjíte koktejly z rumu, jíte místní jídlo, připravené laskavými zaměstnanci a posloucháte taneční hudbu. Během výletu budete mít možnost šnorchlování, tudíž vaše jediná starost je mít s sebou vodotěsnou kameru nebo GoPro, abyste si domů, kromě suvenýrů, odvezli také spoustu nezapomenutelných snímků.

 

  • autor: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket