Jóga Zprávy 26. 03. 2018 PDF Tisk

Esenciální oleje trochu jinak

Esenciální oleje všichni znáte, doma je používáte. Difuzér, aroma lampičky či aplikace olejíčků na tělo je jistě každému povědomá. Yoga Journal teď ale přišel s tím, že je možné tyto vzácné oleje také vdechovat. Jak? Jako byste kouřili cigaretu. A nejen, že o tom napsali článek, ale také to vyzkoušeli na vlastní kůži.

Esenciální oleje trochu jinak

Můžete šířit esenciální oleje ve své domácnosti, můžete je po malých kapkách aplikovat na kůži, ale zkoušeli jste je už kouřit? Esenciální oleje jsou pro své terapeutické účinky ájurvédou používány tisíce let. V ájurvédě se používají především pro své krásné aroma nebo jako povzbuzovač k dosažení lepší nálady. Nyní však společnost MONQ Therapeutic Air přišla s něčím naprosto inovativním, kde jsou všechny pozitivní účinky olejíčků najednou. Tím, že jednotlivé oleje začaly bez předsudků kombinovat a vytvořili jakési elektronické pero pro snadnou aplikaci. Nastal konec hledání, který esenciální olej je dobrý na to a to, ale zkrátka si každý vybere plnicí pero – typ elektronické cigarety určený pouze pro esenciální oleje – s náladou či pocitem, kterého chce dosáhnout, několikrát rychle potáhne a je to.

Se sedmi různými typy nálad a se třemi různými inspiracemi přírodou si každý přijde na své a každý si zcela jistě vybere.

Tento způsob aplikace esenciálních olejů ve světě slaví poslední rok úspěch. Pokud se rozhodnete, že to také chcete vyzkoušet, budete muset projít testem, kdy se na vás zkusí 4 typy esenciálních olejů podle vašeho života. Aby se nakonec ukázalo, co je pro vás to nejvíce vhodné. Tak například pokud píšete, chodíte na jógu a váš život je vcelku hektický, budou vašimi oleji: Aktivita, Zen, Vibrace a Zdraví.

A jak se toto „esenciální pero“ používá? Jednoduše. Stačí se několikrát zhluboka nadechnout, tím se výpary oleje dostanou do těla. Zda jste se nadechli dostatečně, vám pak poví samo pero, které, pokud je nádech v pořádku, začne blikat. Po vdechnutí se doporučuje na malý okamžik dech zadržet (2–3 vteřiny) a následně vydechnout nosem. To je celé. Doporučuje se 2–3x denně po 2–3 vdechnutích.

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com